Мурали на підтримку екології
- У столиці з'явився об'ємний мурал, присвячений проблемам забруднення
Екологи та громадські активісти разом із дітьми створили об'ємну картину, де малюнки на стіні доповнюють фігури морських істот, виготовлених зі сміття — пластмасових кришечок, поламаних іграшок та пластику. "Створення мурала є частиною освітньо-мистецького проекту "Збережи життя" для шкіл та громад. Він має привернути увагу до проблеми забруднення, знищення навколишнього середовища, вимирання живих істот у водоймах. Вчить дбайливо ставитися до природи, поважати життя", - розповіла художниця. активістка Юлія Абрамова.
Над створенням малюнкової частини стінопису працювали Маруся Живіна, Тетяна Сак, Оксана Шалімова, Юлія Абрамович та діти. Екоактивісти Андрій Хрутьба, Маруся Живіна, Абрамова Юлія проводили екоуроки, квести з дітьми, створювали протягом навчального року інсталяції дельфінів, черепах, морських істот, які стали частиною композиції. До речі, найбільшим виявився саме дельфін майже 3 метри.
Як зазначила Юлія Абрамова, під час цього проекту діти вчилися сортувати сміття. Але найцікавішим було створення скульптур із відходів. Особливо коли всі побачили результат праці.
- У межах кампанії Converse Break Barriers City Forests у Києві створили мурал який очищає повітря, повідомляє бренд взуття.
Стінопис виконаний спеціальною фарбою, яка поглинає шкідливі речовини з повітря. Його мета – привернути увагу до проблеми з поліетиленовим сміттям. Мурал намалювали на вулиці Велика Васильківська, 143/2, поруч з ТРЦ Ocean Plaza.
Авторка муралу – Анастасія Суммовська. Із нею Converse співпрацює в межах програми розвитку творчої молоді, метою якої є подолання бар’єрів і заохочення творчого прогресу.
- У столиці Угорщини, Будапешті, створили екологічний мурал — він може замінити 500 дерев та очищати повітря.
Угорські вуличні художники створили на стінах будинку у Будапешті екологічний мурал. Дерева, птахи та інші частини малюнка виконані фотокаталітичними фарбами. У їхньому складі є пігменти, які під впливом сонячного світла активізуються, поглинають токсичні домішки в повітрі та перетворюють на нешкідливі нітрати.
Один з авторів проєкту «Міський ліс» Барнабас Янковіце розповів, що площа роботи — 500 квадратних метрів. Такий мурал як очищувач повітря замінює 500 дерев, розказав Янковіце.
- У Шевченківському районі Києва з’явився новий мурал про тварин, які перебувають на межі зникнення. Про це повідомляють автори проекту Art
За задумом художника, мурал має кожного дня нагадувати людям, що вони живуть за для власної вигоди та простого виживання, а для досягнення глобального, соціального та екологічного благополуччя.
- У Бурштинській громаді на Прикарпатті створюють екопросвітницький проєкт за допомогою муралів. На стінописах зображають червонокнижних птахів України. Поруч обладнають стенди з QR-кодами, які інформуватимуть про проблему охорони рідкісних птахів.
"Щоб привернути увагу жителів, ми виносимо види птахів, що зникають, з Касової гори на стіни наших будинків. І так кажемо, що маємо піклуватися про цей світ. Бо у нас є Касова гора — це унікальна гора, про неї знають у Польщі, Чехії. Вона унікальна тим, що тут, умовно кажучи, на 1 м² збереглося найбільше біорізноманіття рослинного і тваринного світу у Євразії. І нею ніхто не опікується, і науковці говорять, що нам треба це берегти і примножити — це різноманніття".
зображена на муралі. Цей вид найбільше страждає через браконьєрів. Є крячок малий — цей вид птахів потерпає від постійних повеней, бо вони гніздяться на Дністрі, тому є необхідність створити для них штучні острови".
Коментарі
Дописати коментар