Захищай! Примножуй! Бережи!

Джерела життя: водні багатства Чернігівщини
Ще у 1928 році академік М.Грушевський писав про наш край: «Своєрідна, красива сторона поліська. Ніжною голубінню виповнені річки й численні озера, що, злившись, утворили б срібне дзеркало площею триста тисяч гектарів. Серпанкова блакить стелеться неозорими нивами, запашними луками й пасовищами, огортає гаї, ліси і праліси. Розкішні шати тягнуться на двісті кілометрів з півночі на південь.
Місто-сад: із історії садів і парків Чернігова
                   Закохані в природу: дослідники природи Чернігівщини
Друзі!
Завершуємо  нашу подорож у цікавий та неповторний світ природи Чернігівщини. Наступний і останній матеріал серії «Захищай! Примножуй! Бережи!» називається «Закохані в природу» і розкаже вам про цікаві, складні долі дослідників  Чернігівщини та їх величезний внесок у науковий доробок по вивченню природи нашого краю. Розповідь наша не тільки про уродженців Чернігівщини, але і про іноземців-природознавців, які займалися вивченням природи Чернігівщини.

Природні парки
Чернігівщини
Друзі!
Продовжуючи вивчення природи рідного краю, вашій увазі пропонується новий інформаційний покажчик-дайджест серії «Захищай! Примножуй! Бережи», присвячений паркам і заповідним зонам Чернігівщини.
Відомо, що з розвитком людського суспільства все більше посилюється вплив людини на природу. Особливо великих масштабів цей процес набрав у сучасну техногенну епоху. Знання закономірностей розвитку природи – запорука правильного використання і відтворення її багатств.
Червона книга
Чернігівщини

Юний, друже!
Звичайно, ти чув про Червону книгу України, і , напевне, можеш пояснити, чому її так називають. Червоний колір означає небезпеку.
Стій, будь обережним! – попереджує червоне світло світлофора. І всі розуміють. Зупиніться, припиніть нищити природу, бо буде лихо! – застерігає Червона книга. Проте розуміють це, на жаль, не всі.

Коментарі

Популярні публікації