ТВОРЧІ МАЙСТЕРНІ ПРИРОДИ

Природа – найкращий скульптор, художник і музикант в світі, це давно ні для кого не секрет. Її творіння стають справжніми чудесами світу. Але деякі, безумовно, виділяються на загальному тлі, як от піщані дюни в Арктиці, майже різьблені скульптури з вапняку. Найбільш вражаючі природні творіння, яких не торкалася рука людини – до вашої уваги.

    Намафьялл, Ісландія. Мабуть, це – одна з тих країн, яка буквально наповнена природними красотами та іншими пам'ятками. Багато з них приховані від людських очей, наприклад, Намафьялл. Це один з кратерів геотермального куточка. Там дуже багато смоли, яка через високу температуру починає коптитися. Запах не дуже приємний в цьому місці через надлишок сірки. Але ось види відкриваються приголомшливі: все навколо нагадує ландшафт якоїсь чорної планети.

    Піннаклс, Австралія. Піки з каменю висотою від 3,5 до 4 метрів мовчки стоять під небом Австралії. Їх можна знайти в пустелі, званій Піннаклс. Природа ретельно ваяла ці кам'яні скульптури мільйони років за допомогою двох інструментів: вітру і піску. Кращий час, щоб подивитися на це диво, –  передзахідний. Досвідчені мандрівники кажуть, що в променях передзахідного сонця відкриваються чудові і трохи містичні види.

    Грейт-Кобук, США. Дивовижний випадок, коли на суворій Алясці посеред лісу з'явилися піщані дюни. Територія, яку захопив пісок, величезна: 7 тисяч квадратних кілометрів. Це вражає і дивує одночасно, адже це найпівнічніші піски на планеті. Пейзажі вийшли дивно красивими: золотисто-попелястий пісок в оточенні смарагдових лісів національного парку.

    Койот-Баттс, США. Це дивовижне місце розпочало свою історію 250 мільйонів років тому, і йдеться про знамениту Хвилю. Незвичайна форма пісковика пояснюється тим, що через високе розташування довгі роки відбувалося шліфування дюн. Тепер ми можемо милуватися краєвидами Марса, але на Землі. Світові це дивовижне місце відкрилося відносно недавно – в 1996 році, коли кадри із зображенням Хвиль з'явилися у фільмі «Чарівна природа».

    Ах-Ші-Сле-Пах, США. Ліс зі скель. І це не жарт. Вапняна група каменів з'явилася близько 75 мільйонів років тому, а перетворенню з безформних брил в танцюючі дерева вапняковий ліс зобов'язаний силам природи. Вчені досліджують це місце з початку 80-х років. І виявилося, що це джерело копалин: останків тварин і рослин.

    Ось такі бувають дивовижні майстерні творчої природи!


 





 



Коментарі

Популярні публікації