ПОДАРУНОК ВІД ЛАТВІЇ ЧЕРНІГІВЩИНІ – САДЖАНЦІ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ЛІСІВ. ДЯКУЄМО!

Чернігівська область отримала чергову гуманітарну допомогу від акціонерної компанії «Державні ліси Латвії» для зеленого відновлення територій. Це понад 16 тисяч саджанців ялини та сосни. Про це повідомляє Департамент екології Чернігівської ОДА. 

    Усі 16250 саджанців були передані Ічнянському національному природному парку для озеленення його території. Молоді рослини сприятимуть відновленню лісових масивів парку, збереженню тутешніх екосистем та забезпеченню стійкого розвитку природних ресурсів.

    Ічнянський національний природний парк створений відповідно до Указу Президента України від 21 квітня 2004 року.

Розташований на території Прилуцького району Чернігівської області.

    Парк є бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
    Підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, оперативне управління здійснює Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття.

    Сосна (лат. Pinus) – рід вічнозелених хвойних дерев, рідше чагарників, родини соснових (Pinaceae). В Україні сосна є найпоширенішою деревною породою, займаючи приблизно 2,5 мільйона гектарів, або близько 34% всієї лісової площі (потім йдуть дуб і ялина). В нашій країні налічується 17 видів, з яких окультурено 11. Найбільш поширеною є сосна звичайна.

    Висота дерев сягає 20–50 метрів, діаметр стовбура – до 150 сантиметрів. Більшість видів світлолюбні, швидко зростаючі, живуть до 300–500 років, невибагливі до грунту та вологи.

    Одна з теорій походження назви сосни веде до кельтського слова, що означає «скеля». І дійсно, в природі сосни охоче ростуть в горах і на скелях, причому їх корені чіпко хапаються за все навколо, та так, що ці дерева здатні протистояти навіть дуже сильним вітрам.

    Ялина (лат. Picea) – рід переважно високих хвойних дерев, який об’єднує до 40 видів у Північній півкулі. В Україні природно росте тільки один, але активно культивуються ще 19 різновидів ялини з усього світу, які мають свої особливості посадки та догляду. 

Синонімом до назви ялина є назва смерека. 

    Смереки – високі вічнозелені хвойні дерева з густою пірамідальною кроною, прямим стовбуром та кільчастим галуженням крони. Наша ялина звичайна, або європейська (Picea abies), з місцевою назвою – смерека, у природі зустрічається від Скандинавії до Балкан.

    Це найбільш швидкоросле дерево серед усіх ялин роду. Потужний стовбур вкриває тонка, луската, червоно-бура, інколи сірувата кора. Хвоя –чотиригранна, загострена, різних відтінків зеленого кольору, завдовжки 10–25 мм. Шишки – майже циліндричні, світло-коричневі, завдовжки 10–15 см, діаметром 3–4 см, звислі.

    Особливістю ялини є те, що її гілки чутливо реагують на вологість повітря. Коли сухо і ясно, вони стоять похилі, а у вологу погоду розправляються, навіть вигинаються догори.













Коментарі

Популярні публікації