Екологічний календар: Всесвітній день домашніх тварин

Вперше ідею організувати таке свято висунули в 1931 році. Сталося це у 


Флоренції, під час Міжнародного конгресу прихильників руху із захисту природи. Тоді більшість масових заходів створювали, щоб розвинути почуття відповідальності за тварин.Адже багато хто спочатку бере їх до себе в будинок, а потім, як тільки щось йде не так, або звір набридає, його викидають на вулицю. Люди не беруть на себе зобов'язання по догляду за котами, собаками, папугами і іншими домашніми улюбленцями, а багато хто з них з самого спочатку не пристосовані до життя без людської допомоги.

З цього часу свято проводять щороку, щоб нагадати людям: «Ви відповідальні за того, кого приручили». Саме ця фраза, сказана колись Екзюпері в його творі «Маленький принц» і стала практично девізом дня.

Заходи, присвячені Дню, вельми різноманітні і в кожній країні проходять по-своєму. Десь проводяться пікети на захист тварин від жорстокого поводження, десь флешмоби в підтримку створення притулку або клінік для тварин, десь виставки кішок і собак і т. д. А хтось в цей день дозволяє своїм домашнім вихованцям робити все, що було заборонено раніше (рвати шпалери, гризти меблі і тапки, лазити по шторам, тобто зі столу...), або купує своєму улюбленцю величезна кількість смакоти, а хтось просто приділяє максимум уваги своєму пернатому, водоплавающему або чотириногому другові.

До речі, серед акцій останніх років, яка набуває все більшого поширення по всьому світу, – акція «Дзвіночок», коли в зоопарках будь-якого міста чи країни протягом однієї хвилини діти дзвенять дзвіночками, привертаючи тим самим увагу до проблем захисту тварин.

Свято присвячується всім одомашненним людиною тварин, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших» 

Але, як би ви не відзначали цей день, головна мета проведення всіх


акцій і заходів – актуалізація уваги широкої громадськості (і в першу чергу підростаючого покоління до проблем домашніх тварин (в тому числі бездомних); виховання дбайливого ставлення до них (і взагалі до живої природи), відповідальності за їх зміст і розуміння того, що вони – «брати наші менші», а не об'єкт розваги. Як зазначають власники домашніх тварин, знайти підхід до будь-якого домашнього вихованця легко – треба просто любити його, і він відповість взаємністю.

Коментарі

Популярні публікації