
Важливою складовою заощаджень є турбота про екологію та майбутнє планети. Кожен, включаючи дітей та молодь, повинен зробити своє життя та домогосподарство екологічним. Найбільш вимірювальний показник життя без сміття – гроші.

А це значить: відмовитися від непотрібного, скорочувати споживання, тобто використовувати повторно, ремонтувати, сортувати та відправляти на перероблення вторинну сировину, компостувати органічні відходи.

Пояснюємо, чому, заощаджуючи екологічно, життя без сміття має фінансовий сенс!

Зменшує споживання речей: це призводить до кумулятивного заощаджуваного ефекту. Знайдіть у себе вдома одноразові речі й спробуйте знайти їм альтернативу.

Скорочує вартість зберігання, утримання й ремонту.

Заохочує придбання продуктів на вагу, що зазвичай дешевше.

Допомагає скоротити або позбутися твердих відходів: скорочуються витрати на їх утилізацію.

Позбавляє потреби купувати пакети для сміття: вологі відходи можна компостувати. Одноразові пакети на касі в супермаркетах коштують 2 – 3 гривні. Вони не тільки забруднюють навколишнє середовище, а ще й з’їдають частину вашого бюджету. Витрачені на придбання пластикових пакетів на касі супермаркету 250 – 300 грн на рік – невелика сума, але навіть її можна заощадити. Практичніше носити з собою складну екосумочку з тканини.

Заохочує купувати якісні речі: ми вчимося усвідомлювати ціну

грошей.

Заохочує вести здоровий спосіб життя: зменшуються витрати на лікування.

Пропагує продавати непотрібні речі та здавати в оренду ті, якими рідко користуємось: таким чином, можна отримати прибуток.

Стимулює продавати вторсировину безпосередньо переробникам, а компост – садівникам та фермерам.

Заощаджуючи екологічно, люди змінюють свій стиль життя, замінюють одноразові речі екологічними альтернативами та тими, що можуть використовуватися повторно.

Життя без сміття – це поліпшити здоров’я, заощадити час і гроші та досягти яскравішого майбутнього для своєї родини і для планети. Заощаджувати – це корисно!
Коментарі
Дописати коментар