Як розповісти дитині про екологічні проблеми?

В першу чергу слід навчити наших дітей усвідомлювати власну 

відповідальність за навколишній світ й зрозуміти це самим. А це можна зробити декількома способами:

  • Провести бесіду з дитиною

    Пояснити, що попри те, що одночасно в світі живе неймовірно велика кількість людей, вклад в довкілля кожного не втрачає своєї значущості на загальному фоні. Що кожна наша необережна дія чи несвідоме ставлення до природних ресурсів можуть завдати непоправної шкоди навколишньому середовищу.

    Починати інформування слід якомога раніше. Не обов’язково перетворювати таку бесіду на нудну лекцію. Розмовляти з дитиною на тему довкілля дуже зручно на прогулянці, на пікніку та у подорожах. Це не потребує від вас додаткових зусиль і буде актуальним як для дітей раннього, так і шкільного віку. Найголовніше, підкріплювати слова діями. Тобто показувати відповідальне ставлення до природи на власному прикладі.

    Розкажіть цікаві факти про екологію дітям. Наприклад про те, що дуже багато дерев в цьому лісі виросло завдяки тому, що якась білочка забула де заховала жолудь. Якщо дитина вже читала книжки по екології, то ваша прогулянка буде значно ефективнішою. Таким чином ви зможете перевірити знання дитини та зрозуміти її ставлення до навколишнього середовища.

  • Читати книги про екологію для дітей

    Такого роду книги показують дітям казкову красу світу навколо нас. Вони розповідають про те, чого робити не варто, відповідаючи на питання “чому?”.

    Також в книжках про екологію пропонуються завдання для дітей і батьків в ігровій формі. Наприклад, місія по сортуванню сміття чи пошуку контейнера для нього. Вони допомагають привчити дітей до порядку. З часом можна ускладнювати завдання, шукаючи не просто смітник, а контейнер для конкретного типу відходів.

  • Вигадувати екологічні ігри

    Крім читання дитячих книг про екологію і виконання вправ звідти, потрібно зробити екологічні ігри частиною вашого життя. Спробуйте вигадувати способи пояснити дитині, чому треба економити електроенергію та воду. І підкріплювати слова практикою.

    Так, наприклад, можна показати скільки води виллється за той час, доки

    вона чистить зуби. Беремо глибоку тару чи відро і підставляємо під кран, поки дитина вмивається. Таким чином ми продемонструємо кількість води, витрачену дарма.
    Пам’ятайте, що дитині потрібно пояснювати, чому ви робите саме так та відповідати на її питання. Адже спілкування — найважливіше для дітей.

  • Робіть цікаві крафтові речі

    Саморобки з пластикових пляшок або старих журналів – один із способів реалізувати творчий потенціал. Покажіть дитині, що не обов’язково одразу відправляти пластикову пляшку у смітник, адже з неї можна зробити щось цікаве. В інтернеті багато ідей для подібних виробів. Долучайтеся всією родиною та зробіть спільне дозвілля корисним для довкілля.

Пам’ятайте, що найголовніше – це розмовляти з дитиною, та не перенапружувати її інформацією. Дитина повинна полюбити світ в якому вона росте, адже тоді вона щиро захоче, щоб він був чистим та чарівним.

Коментарі

Популярні публікації