Як розповісти дитині про екологію...

Кожен день ми вивчаємо себе та оточуючий нас світ. Для маленької дитини, 

все навколо – цікаве та дивовижне. Кожен звук, дотик чи запах сприяє її розвитку. Адже, ми починаємо вчитись з того самого дня, коли народились.

У малому віці знання дуже швидко зсвоюються. Ви помічали, як легко п’ятирічна дитина може розуміти одразу декілька мов, лише дивлячись мультфільми? Дорослому про таке тільки мріяти. Саме тому, дуже важливо надати дитині правильні базові знання.
Разом з “базовим” набором вмінь, у вигляді читання та писання, дитині необхідно додатково розповідати про оточуючий світ. Причому, на відміну від читання, знання про екологію будуть засвоюватись значно легше.

Проте, для того щоб дитина вас слухала, потрібно її зацікавити. Почати розповідати цікаві історії про життя в ставочку чи саду. 

Важливо не тільки читати дитині книги по екології, а й самому розповідати про її важливість для нас. Відкрито демонструвати, як звичайний житель міста взаємодіє з довкіллям і які наслідки це має. Тому потрібно запастись не тільки дитячими книгами по екології, а й наочними та відео матеріалами.

Не забувайте звертати увагу на вік дитини, оскільки книжки по екології для дітей раннього віку будуть зовсім не цікавими дітям шкільного віку. 

Як розповісти про екологію дітям 3 років...

Дітям такого раннього віку важко зосереджуватись на чомусь одному. Тому не треба торкатись важливих екологічних проблем, зачекайте поки ваша дитина підросте (хоча б до 5 років).

Почніть з казок на ніч. Спробуйте вигадувати історії, що дуже тісно пов’язані з екологією. Наприклад, однієї ночі розкажіть про рибку у ставку, а наступної – про ведмедя в лісі. Не забуваючи при цьому описувати навколишній світ головного героя. Так дитина швидко запам’ятає де живуть різні тварини.

Якщо ж ви не можете вигадати якусь цікаву історію, то зверніться до книг про екологію для дітей раннього віку. В них ви швидко знайдете захоплюючу історію.

Як розповісти про екологію дітям 4-5 років...

Розмовляти про екологію з дітьми 4-5 років вже значно цікавіше. Будьте готові до того, що вам будуть влаштовувати часті “питання – відповідь” сеанси. Гуляючи по парку вас будуть запитувати, а що це залізло на дерево, а чому небо блакитне чи що таке хижаки. Ваша задача не губитися і шукати відповідь на поставлене запитання. І якщо ви не знаєте, шукати її разом (наприклад, знайти відео в інтернеті).

В цьому ж віці з дитиною можна починати говорити про проблеми людства, починаючи зі сміття. Разом з цим, на власному прикладі показувати як правильно його сортувати. Почніть з основних видів сортування: скло, папір, органіка та пластик. І з часом деталізуйте його. Адже дитині буде важко одразу все запам’ятати.

Як розповісти про екологію дітям 6-7 років...

З дітьми шкільного віку розмовляти про екологію трохи важче, адже в їхньому житті відбуваються значні зміни. Вони вступають до школи та знайомляться з багатьма іншими дітьми. Тому тут на допомогу вам прийдуть книжки та відео.

У цьому віці можна трохи детальніше зануритись у екологічні проблеми людства.

Але пам’ятайте, до кожної дитини слід шукати індивідуальний підхід. Трапляється таке, що дитина не любить читати і ій хочеться лише грати. Не змушуйте її. Краще пограйте з нею, вигадавши гру, яка допоможе пізнати навколишній світ.



Коментарі

Популярні публікації