Вибираємо екологічні іграшки

Будьте обережні, купуючи дитині нову іграшку! Це заклик вчених, які 

провели тестування іграшок для малюків на токсичність: 80% іграшок класифіковані як «токсичні» та «надзвичайно токсичні». Всупереч поширеній серед батьків думці, найбільшу небезпеку несуть не пластмасові, а іграшки з дерева!

А причина в тому, що деякі з речовин, такі як поліциклічний ароматичний вуглеводень та ін.  можуть сприяти розвитку онкологічних захворювань, уповільнювати ріст і вести до інших ускладнень зі здоров`ям.

Не купуйте іграшки, котрі пофарбовані, полаковані;

Також не слід купувати для дітей молодшого віку іграшки, які складаються з дрібних деталей, оскільки дитина може відламати та проковтнути!

Не купуйте іграшки, які видають відчутний запах.

Виявляється, що без використання синтетичних фарб і лаків, лише з першим етапом обробки деревини (шліфування), можна виготовляти високоякісні іграшки, які є: безпечними та розвиваючими, дитина має змогу пізнати природу, відчути запах, колір, структуру і навіть смак.

Безпека дитини повинна відігравати ключову роль при виборі дитячих іграшок. Що потрібно знати батькам про приховані небезпеки і токсичні матеріали, з яких може бути зроблена іграшка? Батьки вже знають, що небезпечними є маленькі іграшки, які можуть викликати задуху, якщо дитина випадково проковтне таку іграшку. Також небезпечними є електричні дроти, іграшки на батарейках. А чи побачите Ви потенційну небезпеку в звичайних яскравих гумових і пластикових іграшках, що лежать на полицях дитячих магазинів? Звичайні кубики або набір дитячого посуду можуть бути більше небезпечними для здоров'я дитини ніж Ви думаєте. До складу яскравих фарб може входити свинець та інші хімічні речовини. Перш ніж вибрати іграшку, засвойте наступні правила безпеки.

За словами американського фахівця з сімейної медицини, доктора Джорджа У. Шеннона, батьки повинні дуже уважно стежити за тим, щоб фарби, що використовуються в іграшках, не містили свинець. У західних країнах контроль іграшок, які ввозяться для продажу, здійснюється на митниці та потенційно небезпечні товари відразу ж ліквідують. 


В Україні потрапляння таких іграшок, що виробляються, в основному, в Китаї, на полиці магазинів є страхітливою реальністю, і відомі випадки отруєння дітей токсинами. У США вже прийняли закон, згідно якого американські виробники та імпортери іграшок повинні надати гарантію того, що товари для дітей не містять свинцю і вироблені з дотриманням строгих правил безпеки.

Остерігайтеся дешевих яскравих іграшок та так званого «митного конфіскату». Не варто також давати дитині старі іграшки, що залишилися від інших дітей. Симптоми отруєння свинцем можуть виражатися в нудоті і блювоті, млявості, зменшення у вазі і втраті апетиту. Це може тривати протягом тижнів або навіть місяців. Якщо Ви запідозрили отруєння токсинами – повезіть дитину до лікаря, візьміть з собою і потенційну причину – іграшку з метою з'ясування того, небезпечна вона чи ні.

Уважно читайте склад продукту і не економте, пам'ятайте, що здоров'я дитини безцінне. Також важливо утримувати будинок в чистоті – це знизить ризик отруєння дитини небезпечними речовинами.






Коментарі

Популярні публікації