Як заощадити воду

Економія води – одне із завдань будь-якого домогосподарства, що дозволяє 

зберегти не тільки бюджет сім’ї, але і ресурси планети. Навіщо взагалі економити та берегти воду?

Кожному живому організму на нашій землі більшою чи меншою мірою потрібна життєдайна волога. Вода є постійним супутником і необхідною умовою відтворення живого органічного світу.

Три чверті земної поверхні вкриті водою, та лише 2,5% від загального об’єму становить прісна вода.

Для багатьох країн світу, зокрема і для України чисті прісні води є цінним та все більш обмеженим природним ресурсом. Водночас за дослідженнями науковців майже третина води в побуті витрачається марно.

Тому, вже зараз постає питання перегляду свого споживацького ставлення до водних ресурсів, переходу на ощадливе використання прісної води, зокрема економне споживання питної води у побуті.

До того ж, постійне зростання цін на водопостачання змусило замислитися про економію прісної води навіть тих із нас, хто ніколи не був борцем за екологію. І якщо всесвітнє потепління - подія віддалена, то ось рахунки на воду кожна українська сім'я отримує щомісячно.

Способи економії води в домашніх умовах:

Економія води є невід'ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату комунальних послуг. Попри те, що в загальній структурі щомісячних комунальних платежів, плата за воду займає лише третє місце після електроенергії і квартплати, в перерахунку на рік суми виходять все одно значні, а отже, їх треба скорочувати.

Для зменшення витрат води замість прийняття ванни вибираємо душ. Витрати води під час купання знизиться приблизно втричі.

Завантажуємо посудомийну і пральну машину по максимуму. Використовуємо для прання режим без додаткового полоскання.

Під час миття посуду вручну вимикаємо кран. Включаємо воду, лише намиливши весь посуд.

Користуємось заглушкою для раковини умивальника. Цей нехитрий варіант дозволить добитися значної економії води під час чищення зубів та гоління.

Останніми роками на ринку почали з'являтися різноманітні системи рециркуляції води для дому. Принцип їхньої роботи досить простий: використана вода не спускається відразу в каналізацію, а проходить грубе очищення і використовується повторно на менш відповідальних ділянках водопостачання. Наприклад, вода після миття в душі може бути використана для зливу в туалеті. Однак, потрібно визнати, що система рециркуляції води скоріше підходить для мешканців котеджів і особняків. В квартирі можливості її використання суттєво обмежені.

Ну, а найефективнішим способом економії води, є справні крани. Адже цівка води трохи товща за сірник за добу виливається вам в 300-500 літрів води або в пів кубометри.

Якщо у мікрорайоні або селі є джерела води (колодязі, бювети, і так далі), то не гидуємо користуватися ними. По-перше, заощаджуємо гроші на купівлі бутильованої води, а по-друге, вода в таких природних джерелах часто краща за найдорожчу столову воду в бутлях.

Крім того, не забуваємо і про побутові фільтри для води. Собівартість води в стаціонарних побутових фільтрах для води виходить набагато нижчою.

Коментарі

Популярні публікації