БРЕБЕНЕСКУЛ – НАЙВИСОКОГІРНІШЕ ОЗЕРО В УКРАЇНІ

Озера в горах вважають шматочками неба на землі. Вони відрізняються кришталевою чистотою води. Озеро Бребенескул – справжнє українське диво. Унікальність його в тому, що озеро є найвисокогірнішим в Україні, знаходиться на висоті 1801 м над рівнем моря. Особливістю його є те, що це – найтепліша водойма на Чорногірському хребті. Але так може сказати тільки справжній відчайдух. Адже температура води нагрівається максимально до 15 градусів!

Варто купатися в першій половині дня, доки сонце не встигло зайти за хребет. Бо саме тоді без сонячного проміння навколо стає холодніше і не так весело. 

    Потрібно пам’ятати про висоту і брати з собою теплі речі. Хоча озерна вода і прозора, мов скло, пити її не рекомендується. Зовсім поруч знаходиться джерельце з мінеральною водою. Краще скористатися ним.

    І озеро, і вершина Бребенескул є доволі популярними та улюбленими серед туристів. Довжина озера приблизно 140 метрів, а його максимальна глибина – 2,8 метра.

    Висота гори Бребенескул – 2038 м. Це робить її однією із найвищих в Чорногірському масиві. Адже входить вона в число шести вершин, які перевищують 2000 м: Говерли, Піп Іван, Гутин Томнатик, Ребра та Петрос. Навіть розроблений спеціальний маршрут, який передбачає відвідини кожної із вершин.

    Починається він з села Дземброня, проходить через найвищі та найпопулярніші вершини Карпат, через озера Бребенескул і Несамовите та закінчується в селі Кваси. Це складає подорож тривалістю у 3-5 днів!

    Для тих, хто все-таки прагне побачити озеро на власні очі, але ще не готовий до таких складних випробувань, є легший маршрут.

    З міста Рахів, що на Закарпатті, – село Богдан – село Усть-Говерла – КПП «Тищора» – полонина Лемська.

    Ця частина дороги найлегша, адже подолати її можна за допомогою спеціального транспорту. Це займе приблизно дві години.

    На полонині Лемській доведеться залишити транспорт. Підкріпитися перед подальшим шляхом екологічно чистими молочними продуктами – і гайда знову в дорогу! Цього разу пішки. Там залишиться зовсім нічого, якихось 7 км або 1,5 години мінімум (залежить від фізичної підготовки) – і ви на місці. Повні сил та енергії!

    Важливо! Не робіть навколо озера розміщення наметів, не розкладайте вогнища та не рубайте унікальні високогірні рослини. Збережіть красу рідної природи!






 







Коментарі

Популярні публікації