УКРАЇНА ВРАЖАЄ: ЦІКАВІ МІСЦЯ КОЛОМИЇ

На лівому березі швидкого Пруту розкинулось писанкове місто Коломия, оспіване в піснях і легендах. У далекому 1241 році в одному з літописів вперше згадується поселення Коломия. Воно належить до найдавніших галицьких міст.

    Коломия сьогодні є важливим центром суспільного, культурного, освітнього життя Прикарпаття, столицею Покутського краю. Вона зберегла своєрідний архітектурний шарм європейського міста, розбудованого на межі ХІХ-ХХ століть.

Місто приємно вражає як гостей, так і місцевих мешканців колоритними музеями, яскравими пам’ятками історії, культури та архітектури. Про найцікавіші з них – мова далі.

    Парк Трильовського. Це – найстаріший парк Коломиї. Його почали облаштовувати ще в ХІХ столітті на кошти міського магістрату. 

    Найстаріше дерево парку – гінкго дволопатеве, батьківщиною якого є Японія. Його вік налічує уже більше ста років. 

    Також у парку зростають дуби, клени сріблясті, горіх сірий, магнолія, робінія, бархат амурський.

Нині парк внесений до державного реєстру пам’яток садово-паркового мистецтва.

    У парковій зоні є пам’ятник польському поету Адаму Міцкевичу, а також відомому на початку  ХХ століття доктору права – Кирилу Трильовському. Цей монумент встановлено у 1997 році.

    Сріблясті водоспади на річці Пістинці. Вони знаходяться не в Коломиї, а у Шешорах. За 30 км від міста. 

Це краса, від якої не відірвати очі. Тут можна скупатися влітку, а взимку водоспад має неймовірний вигляд. 

    Сріблясті водоспади заворожують своєю красою. До речі, Сріблястими вони називаються через те, що в обід сонячне проміння так падає на поверхню води, що та починає сріблитися.

    Єврейські кладовища. У місті є декілька єврейських кладовищ, що діяли у XVIII, ХІХ  та ХХ століттях.

Старі плити з написами на ідиш виглядають містично, але місцина для любителів.

Коломийський нічний ринок вишиванок. Місце, де живуть наші традиції. Це – славнозвісний Коломийський ринок вишиванок – один з найунікальніших українських ринків, відомих не тільки на теренах України, а й за кордоном.


    Чи чули ви коли-небудь, що на ринок можна ходити вночі? Таке вже багато років практикують саме в Коломиї, адже тутешній ринок вишиванок розпочинає свою роботу саме вночі, близько другої години.

Сюди приходять місцеві майстрині-вишивальниці, які продають на ринку свої роботи.

На ринку можна побачити не тільки традиційні українські вишиванки, а й вишиті спідниці, традиційні запаски, чоловічі шаровари, віночки та рушнички.

    Найпопулярнішою залишається вишиванка – за нею до Коломиї приїжджають з різних куточків України.

    З Коломийського ринку вишиванок крам ручної роботи потрапляє вже на львівські та тернопільські ринки.

    Популярний музей «Писанка» є одним з найбільших у всій Україні. Таким популярним і відомим це місце робить величезна скульптура писанки висотою в понад тринадцять метрів та ще десять метрів в діаметрі. Вважається, що писанка в цьому музеї є найбільшою в цілому світі.

    Музей «Писанка» в Коломиї налічує понад шість тисяч експонатів української писанки, при чому тут можна побачити і крашанки та дряпанки. Свого часу для створення музею ці писанки збирали по різних куточках України, а також левова частка писанок потрапили сюди з-за кордону – їх зібрали там патріотичні мешканці діаспори.

Музей гумору «Весела оселя». Перший і єдиний в Україні музей гумору «Весела оселя» є складовою центру гумору, який відкрив 11 серпня 2001року в місті Коломия Івано-Франківської області відомий письменник-гуморист, заслужений артист України Микола Савчук. Багато ілюстрацій створив карикатурист Ігор Бежук. «Весела оселя» має великий фонд українського, а частково й світового, гумору, сатири, карикатури. Є тут жартівливі сувеніри й фотографії; альбоми гумористичних гральних карт, візитівок, календариків, посвідчень, банкнот; карикатурні листівки; жартівлива карта України, смішний годинник, пластикова фігура знаменитого ЕКО. Є також «Зелена будка» з шаржами на світових політиків і оригінальними смішними листівками країн світу. 

Отже, Україна вражає! 




















Коментарі

Популярні публікації