ЧЕРНІГІВЩИНА: ЗАМІСТЬ ЛЬОНУ – ГАРБУЗИ!

Фермерське господарство «Льон-канат» починало свою діяльність з вирощування і первинної переробки льону, відроджуючи колись традиційне льонарство на Городнянщині. Проте війна внесла свої корективи, і в Україні зовсім не залишилося підприємств, які б купували льоноволокно для подальшої переробки.

    Тому підприємство відмовилось від льонарства і перейшло на вирощування зернових. Але вартість збуту товарного зерна також падає щороку.

    Щоб подолати кризові явища й лишитись ефективними в аграрному секторі, у ФГ «Льон-канат» прийняли непросте рішення – взятись за вирощування гарбузів.

    Керівник фермерського господарства Микола Степанцов розповів, що вони вже переробили сівалку під стандарти гарбузових посівів з міжряддями у 1,4 метра та замовили необхідне обладнання для збирання і переробки майбутнього врожаю – три комбайни, мийку і сушарку для зерна.

    Підприємство планує засіяти всі 300 гектарів наявних земель двома сортами гарбузів.

    Половину площ – елітою сорту «Український багатоплідний», і ще половину – насінням першої репродукції ранньостиглого сорту «Китайка».

    Цікаво, що при збиранні гарбузів увесь м’якуш лишається у ґрунті і повертається після оранки у вигляді органічних речовин, майже не виснажуючи землю.

    Щоправда, орати доведеться одразу після збирання.

    На сьогодні ФГ «Льон-канат» повністю розрахувалось із пайовиками і громадою за оренду землі та дає роботу чотирьом найманим працівникам, і ще двох запросять на період збирання врожаю. 

    Джерело: Городнянська міська рада 












Коментарі

Популярні публікації