ДИМ НАСТУПАЄ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ У ЧЕРНІГОВІ І НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

Ранок 19 вересня 2024 року розбудив чернігівців уїдливим задимленням. Запах просочився і до помешкань містян. Що горіло? Розповіли в ГУ ДСНС у Чернігівській області. 

    На сайті відомства вказують, що впродовж доби в області горіло 23 рази. З них 13 пожеж спричинив підпал сухої трави, 2 – сміття, та ще 5 разів вогонь охоплював лісовий настил. Рятувальники зафіксували травмування однієї особи.

    ГУ ДСНС України в Чернігівській області попереджає, що пожежна небезпека в лісах області очікується на рівні 5 класу і кваліфікується як надзвичайна. Тож просять відповідально ставитися до себе та екосистеми.

    «Таке відбувається кожної осені, коли нечемні громадяни спалюють суху рослинність в себе на городах. Залишають без нагляду або і взагалі вночі це роблять. А цьогоріч ще додалися і пожежі торфовищ. Згідно зведення, у всіх районах області були пожежі сухої трави. Але підрозділи ДСНС працюють, пожежі контрольовані. Пожежна служба ніколи не сидить на місці», – повідомила пресофіцерка ГУ ДСНС України в Чернігівській області Ірина Щукіна.

    Ранок 21 вересня 2024 року розпочався у чернігівців зі значного задимлення. Рівень забруднення повітря сягнув небезпечної для здоров’я позначки. Набагато гірша ситуація спостерігалася у Сновській громаді.

    Начальник Корюківської РВА Павло Мірошниченко написав 20 вересня 2024 року про причини задимлення. Він зазначає, що внаслідок ворожих обстрілів відбуваються значні пожежі.

    «Війна триває. росіяни підступні. Зокрема, ворог використовує FPV-дрони з запалювальною сумішшю, що скидає на наші території, щоб просто спалити. Через це дуже велике навантаження на наших вогнеборців і лісників, бо загасити такі пожежі надзвичайно складно», – пише Павло Мірошниченко.

    Вагомою причиною пожеж на прикордонні є скиди росіянами запалювальної суміші на нашу територію, внаслідок яких утворюються пожежі. Лише у селі Єліне вже згоріло 180 будинків з 202. Про це 20 вересня 2024 року повідомив Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА.

    Сновська громада також вже не перший день потерпає від диму – видимість не більше 5 метрів. Це – наслідок масштабних пожеж на торф’яниках. На території, що знаходиться ближче до епіцентру пожеж, ситуація набагато складніша.

    Випалювання сухої трави – також одна з головних причин задимлення. Це повторюється кожного року, однак у суміші зі щоденними обстрілами забруднення сягнуло великих масштабів.

    Особливо страждають села, що розташовані у межах 5-10 км від торф’яників, у деяких навіть вогонь дістався до житлових будинків.

    Однак надіємося на краще та сподіваємося, що жителі Сновщини якнайшвидше зможуть повернуться до звичного життя.

Аби вберегтися від наслідків задимлення, лікарі радять:

- не виходити на вулицю;

- тримати вікна зачиненими;

- ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;

- проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;

- збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих.














Коментарі

Популярні публікації