Тривожні сигнали планети!

Літо-2020 вкотре підштовхнуло нас задуматися над невідворотністю все більших кліматичних катастроф, якщо уряди країн і кожен із нас не почне негайно діяти. Кінець літа приніс пожежі, шторми і урагани.
У вересні Європейська комісія запропонує більш жорстку ціль у скороченні викидів до 2030 року порівняно з 1990-м роком: скоротити викиди не на 40%, як планувалося раніше,  а на 55%.
“Досягнення цілі у 55% можливо. І якщо це можливо, чому б ми не пішли на це?”
Патрік Грайхен, виконавчий директор аналітичного центру Agora Energiewende.
Таке рішення вимагатиме проведення реформ на вуглецевому ринку. І якщо північно-західна частина Європи це підтримує, то східна частина поки відмовляється розглядати таку ціль до того, як проаналізує  свої потенційні витрати. Однак планується, що ЄС допомагатиме у скороченні викидів до обраного відсотка країнам із низьким рівнем доходу.
Тим часом планета чекає і продовжує подавати тривожні сигнали. 
У Каліфорнії нині найбільші в історії штату лісові пожежі, що забрали життя вже як мінімум у 6-ти людей. Понад 500 пожеж змусили майже 200 000 жителів покинути свої помешкання. Причиною вважається приблизно 12 тисяч ударів сухих блискавок - вони утворюються, коли майже всі супутні опади випаровуються, перш ніж впасти на землю (як відомо, в серпні у штаті велика спека). Через те, що у Каліфорнії найгірша ситуація із коронавірусом, добровольців, які можуть допомогти при гасінні пожеж, бракує.
А Латинську Америку тим часом охопили потужний шторм Лаура (який вже переріс в ураган) і ураган Марко, які пронеслися через Кариби та Мексиканську затоку та скоро мають дістатися США.
Нам слід пам’ятати, що максимально швидке скорочення викидів та адаптація до зміни клімату здатні врятувати мільйони життів.


Коментарі

Популярні публікації