Дивовижні тварини: рибка кузовок-кубик

Одним з найпопулярніших серед акваріумістів представників загону

скелезубоподібні є Ostracion cubicus завдяки його зовнішньої схожості з маленькою валізкою або кузовом авто, що і зумовило його назву. Такі яскраві рибки з незвичайними формами і своєрідною манерою пересування привертають до себе загальну увагу, за ними дуже цікаво спостерігати. Однак ці екзотичні істоти отруйні, тому часто акваріумісти не поспішають обзаводитися подібними вихованцями.

Цікавий факт: саме ця рибка, а точніше форма її тіла через свого низького коефіцієнта аеродинамічного опору, послужила основою для створення зовнішнього вигляду Mercedes-Benz Bionic 2005 року.

У природному середовищі ця рибка мешкає в теплих тропічних водах Атлантичного, Тихого і Індійського океанів. Її часто можна зустріти поблизу коралових рифів на невеликій глибині - до 40-50 метрів (максимальна зареєстрована глибина - 280 м). Правда, іноді кузовки зустрічаються і в відкритому океані, куди їх відносить течією. Молодняк зазвичай ховається в вузьких щілинах, а дорослі особини воліють в разі небезпеки знаходити укриття в гущі коралів. Особливо багато рибок-кузовків плаває біля берегів Філіппін, Індонезії, в південно-західній частині Африки, а також у східного і центрального узбережжя Австралії. Ostracion cubicus можуть виростати до 45 см в

довжину. У «молодості» її можна легко сплутати з невеликим плаваючим кубиком, жовті межі якого прикрашають темно-сині крапочки. Однак у міру зростання, розміри кузовок-кубика збільшуються майже в 10 разів, і він поступово втрачає своє яскраве насичене забарвлення і оригінальну форму. Згодом дорослі особини змінюють колір свого тіла з яскраво-жовтого на брудно-оливковий, тулуб їх витягується в довжину, а колись темно-сині кружечки перетворюються в розмиті плями жовто-блакитного відтінку. Грудним плавникам рибки доводиться виконувати дві функції: плавати і проганяти воду через зябри. Ви тільки уявіть собі, що вони здійснюють 3 помаху в секунду! Незважаючи на свою уявну незграбність рибка-кузовок плаває досить швидко, відмінно справляючись зі всіма своїми плавниками. А адже каркасом її тіла служать шестикутні пластинки - такий собі твердий панцир зі спеціальними отворами для хвоста, плавників, зябер і рота. Крім цієї надійної броні, у Ostracion cubicus є ще один засіб захисту - слиз, що виділяється при наближенні небезпеки. Причому виділяється вона не самою рибкою, а мікроорганізмами, що населяють її шлунок. Але незважаючи на цю подвійну протекцію кузовки нерідко виявляються з'їденими великими хижаками.



Коментарі

Популярні публікації