КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ЗАМОК: ЙОГО ІСТОРІЯ ТА ЛЕГЕНДИ
Середньовічний замок Кам'янця-Подільського
приваблює туристів з України та світу. Він є одним із найдавніших та найбільш
укріплених фортифікаційних споруд України. Відвідини замку – це своєрідна 3D
екскурсія в історію, побувати на якій буде цікаво не лише дорослим, але й
дітям.
Дослідники вважають, що історія мурів Кам'янець-Подільської фортеці розпочалася у період між XI - XIII століттями.
В цей час це був дерев’яний замок, який спорудили за давньоруською будівельною традицією.
За весь час замок був головною оборонною спорудою Кам'янець-Подільська, яка захищала місто від ворожих атак.
У XV столітті місто та середньовічний замок увійшли до складу Речі Посполитої. Фортеця стала одним із оборонних пунктів цієї держави. Саме в цей час дерево замінили кам'яні мури.
В 1621 році султан Осман тримав в облозі Кам'янець-Подільський замок. А з 1672 до 1699 фортеця перебувала під турками. Вони вивезли з міста понад 100 возів цінних речей.
За часів російської імперії, у 1812 році, Кам'янець-Подільська фортеця втратила фінансування. А через 30 років царський уряд ввів податок в губернії, за рахунок якого середньовічний замок мав бути перебудований на в’язницю.
У 1919-20 роках Кам’янець-Подільський став столицею Української Народної Республіки. Середньовічна фортеця перетворилася на військовий штаб українського уряду.
У 1977 році було створено історико-архітектурний заповідник «Кам’янець». А в 1998 році він отримав статус національного. Сам Кам'янець-Подільський замок став пам’яткою, яку планують внести до списку ЮНЕСКО від України.
Сьогодні Кам'янець-Подільська фортеця складається з двох замків: Старого та Нового. Їхня загальна площа складає понад 4 гектари. З'єднує їх підвісний міст, який було спроєктовано за порадами голандських фахівців.
Старий замок займає 1,5 гектара. Він складається з 11 башт, серед яких Папська, Ляська, Ковпак, Західна, Рожанка є найвідомішими. Форма Старого замку подібна до неправильного чотирикутника, який лежить на краю гори серед високих мурів.
Новий замок був збудований для покращення оборони Старого замку. Він займає 3 гектари загальної площі. А його стіни укріплені двома бастіонами – Південним та Північним. За формою Новий замок нагадує трапецію.
Існує декілька легенд про
Кам'янець-Подільську фортецю.
Легенда про наступ Султана Османа. За оповідкою турецький султан планував взяти місто та фортецю. Але підійшовши до її мурів, був вражений. Він спитав у підданих, хто збудував це диво. А ті відповіли: «Аллах». Тоді Осман вигукнув: «Нехай Аллах і бере її», – і відступив.
Легенда про втрачений скарб. Це оповідка про відвоювання замку від турків у 1699 році. Тоді один кінний екіпаж турків, який переправлявся через міст замку, зламався. Золото та інші скарби загарбники сховали у води Смотрича. Відтоді скарб ніхто не бачив. Кажуть, що знайти його можна буде лише тоді, коли турки повернуться до міста.
Легенда про дзвони. За цією історією щороку перед святом Воскресіння Христового біля колишньої Польської брами замку б’ють дзвони. Кажуть, що на цьому місці колись стояла церква, священик якої вчинив самогубство, коли напали вороги і його душа і досі не може знайти собі спокою.
Окрім мурів замку, Кам’янець-Подільський запрошує у музей мініатюр «Замки України». Тут представлені мініатюрні копії замків України.
В місті також є декілька варіантів для активного відпочинку: пішохідні прогулянки, спуск на каяках, велопрогулянки містом та околицями, банджі-джампінг та скелелазіння.
Кам'янець-Подільська
фортеця. Україна. Моя країна
Коментарі
Дописати коментар