Є в світі чудеса: Цінжі дю Бемараха, Мадагаскар

Природний заповідник Цінжі-дю-Бемараха розташований на західному узбережжі Мадагаскару і знаменитий завдяки своєму кам’яному лісі. Площа заповідника становить 666 квадратних кілометрів і входить до складу пам’ятників Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Ландшафти тут дивовижні – це і скелі, і збережені ліси мангрових дерев і безліч інших чудес. Тут мешкає велика популяція Лемурів і диких птахів.
Кам’яні стовпи Цінжі підносяться на висоту до 70 метрів їх вершини не покриті ніякою рослинністю і гострі як бритва. На більш низьких висотах можна споглядати лише коріння особливо живучих чагарників і рослин.
Слово “цінжі” на місцевому діалекті малагасі служить опис карстових безплідних земель Мадагаскару. На англійську мову його перекладають, як “місце, куди можна йти босоніж”. 
Ландшафти тут просто заворожують – гігантські скелі, і збережені ліси мангрових дерев, а так само безліч інших чудес.
Площа заповідника становить 1520 квадратних кілометрів.
Значна частина цього заповідника – це гряди зубців з вапняку. Це і є той самий «Кам’яний ліс» Мадагаскару.
Утворюють знаменитий Кам’яний ліс темно-сірі карстові породи і жовті вапнякові скелі
утворилися під дією звичайної ерозії. Протягом багатьох років вода і кислотні дощі роз’їдали поверхню вапнякових пластів, утворюючи цю надзвичайну природну красу. Замість звичайних гір у небо дивляться частоколи із загострених кам’яних голок. У деяких місцях їх висота сягає п’ятдесяти метрів.
В серці заповідника мешкають сніжно-білі лемури — для людини «кам'яний ліс» практично непрохідний, а вони почувають
себе серед вапнякових джунглів абсолютно привільно. Ці невловимі сріблясті тіні, які спритно ковзають грандіозними прямовисними скелями, виглядають на тлі суворого і навіть дещо зловісного пейзажу, як гості з іншого світу. Зустрічаються тут і орли, але, на жаль, вони знаходяться на межі зникнення. Втім, і лемурів, як кажуть, з кожним роком залишається все менше.
Місцеві жителі розповідають, що по всій величезній території заповідника немає жодного рівного клаптика землі. Цей ландшафт недоступний тільки для людини, але допомагає вижити рідкісним видам рослин і тварин, особливо лемурам, які живуть тут у великій кількості. Маленькі
моторні тварини виглядають дуже дивно на тлі навколишніх їх суворих скель.
Такі місця є і в інших країнах, але ніде немає настільки високих і тонких шпилів, як в Цінжі. У пониззі цього сплетіння лісових каньйонів і карстових печер вирує велике розмаїття флори і фауни, з безліччю рідкісних тварин і рослин, багато з яких живуть лише на Мадагаскарі.


Зберіть частинку Мадагаскару:
preview35pieceUnnamed (2)

Коментарі

Популярні публікації