Куди поїхати з дітьми: Дунайський біосферний заповідник

 Зупинка 3. 

Дунайський біосферний заповідник площею майже 50 тис. га вважається найбільшим болотистим заповідником у Європі.

Кажуть, це місце, де не просто володарюють птахи, а виростають крила в кожного, хто сюди навідається. Дельта Дунаю є екологічним серцем Східної Європи, а також одним із найбільших водно-болотних угідь з водними каналами, очеретами, численними озерами, луками, болотами, затопленими лісами, пісками і залишками степів. Протяжністю приблизно 2860 км, річка Дунай є другим за довжиною річковим басейном у Європі. Дунайська дельта – це наймолодша природна суша Європи. За багатством рослинного і тваринного світу дунайська дельта є унікальним, неповторним місцем у Європі і посідає третє місце у світі.

Територія заповідника охоплює Кілійську дельту і завдяки намулу, який наносить ріка, тут щороку з’являються нові острови. Протоки формують чудернацькі лабіринти, в яких і гніздяться рідкісні птахи, у тому числі білі та рожеві пелікани.

Частина заповідника увійшла до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Територія біосферного заповідника включає острови у верхніх і нижніх частинах Дунаю, зарості очерету на північ від Дунаю, водойми дельти і акваторію моря (2 км від берега).

Тут є сотні видів рідкісних рослин, екзотичних тварин і риб, багато з яких у списку видів, що зникають. Птахи є головними мешканцями заповідника. Ви можете побачити тут фантастично красивих європейських білих пеліканів, білохвостих орланів і гусей. Унікальна природа заповідника створює для них справжній рай.

Близько 100 видів риб мешкає у дельтових водах. У дельті Дунаю живе також понад 40 видів тварин і величезна кількість рептилій та комах. у водах заповідника водяться навіть найбільші прісноводні — білуги. А ще сюди полюбляють запливати дельфіни та афаліни з Чорного моря — вони тут часто гостюють і радо показують симпатичні мордочки мандрівникам. Особливе щастя — зустріти тут рідкісного тюленя-ченця. Він занесений до


Європейського червоного списку.

Багатий і різноманітний рослинний світ дунайської дельти. Тут налічується близько 1,5 тис. видів рослин.

Коли зустрічаєш зграю цих птахів у дикій природі, відчуття таке, ніби знайомишся з інопланетними істотами від пташиного світу. Смішні коротенькі ніжки, потужний дзьоб довжиною більш ніж 40 см зі шкіряним мішком для здобичі, різкі крикливі вигуки, якими спілкуються птахи між собою — пеліканячий bird watching стане незабутньою подією! До коси, де гніздяться пелікани, вас відвезуть на човні чи катері місцеві гіди. Лайфхак: найкраще вирушати на зустріч із пеліканами в безвітряні, штильові дні та одягатися непримітно — саме тоді шанси їх побачити зростають утричі.

Птахи та ще раз птахи — повелителі Дунайського заповідника. У бінокль зможете розгледіти кожну пір’їнку на білохвостих орланах, бакланах, тонкодзьобих кроншнепах, жовтих чаплях, ібісах.



Коментарі

Популярні публікації