Допоможемо природі разом. Як допомогти безпритульним тваринам взимку. Практичний порадник

 Коли ми знаходимося у теплі наших квартир чи будинків, безпритульні коти та собаки намагаються знайти хоч якийсь спосіб заховатися від лютого

морозу, а птахи не мають нормальної можливості знайти собі їжу (та й мерзнуть так само, як і тварини). Відсутність питної води погіршує і так важкі умови життя "вуличних" тварин і птахів. І якщо людина у зимовий час не прийде їм на допомогу, до весни багато хто з братів наших менших просто не доживе.

Зрозуміло, що найліпша допомога – це забрати безпритульну тварину собі, врятувати від складного життя на вулиці та подарувати тепло і любов сім'ї. Однак, по-перше, не кожен може дозволити собі тримати тварину в домі. По-друге, навіть коли ви заберете додому безпритульну тварину (а це, насправді, важливий і потрібний вчинок), на вулицях засніженого міста залишаться мерзнути сотні інших.

ДЛЯ ТВАРИН

  • Перша допомога замерзлій тварині

Коли ви стикнулися зі змерзлою твариною, їй необхідно надати першу допомогу.

Якщо немає можливості забрати тварину до дому, то її слід укутати теплими речами з грілкою, щоб зігріти. Замість грілки можна використовувати пляшку з гарячою водою. Після чого напоїти тварину теплою водою і нагодувати теплю їжею.

Важливо! Не варто робити розтирання замерзлої тварини, адже можете пошкодити постраждалі при обмороженні тканини. Якщо ви помітили ознаки обмороження, бажано відвезти тварину на огляд до ветеринарного лікаря.

  • Забезпечити укриття

Наступний важливий момент – це укриття, де тварина може сховатись від морозів. Для котів найкращий варіант – відкривати на зиму для неї підвал. Там пухнаста малеча завжди знайде місце, де може зігрітися. Для собак необхідно облаштувати конуру під захистом стін будинку. Якщо ваші сусіди не погодяться, щоб під їхніми вікнами жив безпритульний пес, тоді варто пошукати місце десь в глибині двору. 

Зробити саморобне укриття нескладно. За основу можна взяти невисокий дерев'яний піддон. Він піднятий над землею до 15 см, і, з одного боку, від землі не передається холод, а з іншого – йде вентиляція, в саморобній будці нічого не гниє. На піддон ставиться дерев'яний ящик, в крайньому випадку можна використовувати звичайну картонну коробку, але тоді важливо її щільно накрити клейонкою – щоб не проникала волога. Щоб утеплити такий будиночок, можна використовувати утеплювач для підлог і лінолеум. Також всередину варто покласти соломи або ганчір'я.

  • Гаряче харчування

Один з найважливіших факторів виживання для безпритульних тварин взимку – це гаряче харчування. Це дуже важливо. Тварина не зможе зігрівати себе без енергії. У цьому немає нічого складного: сосиска, гаряча каша, гаряче молоко (для котів), тепла вода. Також можна купити сухий корм і залити його гарячою водою. Наприклад, для кішок наявність нормального гарячого харчування дозволяє адаптуватися до холодів. У них відростає додатковий підшерсток, тому взимку кішки стають пухнасті і кругліші (ви, мабуть, помічали).


Важливо! Вода або молоко мають бути гарячими, але не кип'ятком, інакше тварини обпечуться.

  • Допомогти знайти дім 

Якщо у вас є час і бажання, ви можете спробувати знайти тварині дім та люблячу сім'ю.  Це можна зробити самостійно (створіть оголошення в інтернеті, соцмережах, розклейте оголошення в вашому районі). Або ж зверніться за допомогою до досвідчених волонтерів чи притулків, які можуть професійно проконсультувати вас і допомогти з прилаштуванням тварини.

Розраховувати на те, що тварину можуть взяти в притулок особливо не варто. Взимку вони завжди переповнені. Однак гарні поради людей, які через це проходили сотні разів – дуже вагома допомога.



Коментарі

Популярні публікації