Рідкісні явища природи: двоопуклі хмари

Природа і природні явища не перестають нас дивувати і вражати. Всі ми 

часто дивимося на небо, розглядаємо хмари, захоплюємося їх всілякими формами. Але не здогадуємося, скільки ж таємниць приховано, скільки всього ще не зрозумілого в світі і у Всесвіті. З чого утворюються хмари, яка їхня природа? І навіть якщо б вчені нам все докладно пояснили, подібні феномени не перестали б усіх захоплювати.

Двоопуклі хмари - це рідкісне природне явище. Вони зазвичай утворюються перед ураганом, штормом, бурею і нагадують величезні літаючі тарілки. Часто вони зависають над горами і можуть висіти до декількох днів нерухомо, в застиглій формі, поки вітер або дощ не дадуть їм розвіятися.

Вчені стверджують, що така форма утворюється за допомогою кристалів льоду, які виходять під дією зовнішніх чинників. Розмір осередків таких хмар може бути величезним - до половини кілометра.

Це незвичайне явище було виявлено 30 років тому, але про нього знали ще в 18 столітті. Тоді це вважали дивом, чимось надприродним. Дослідники цього дивного феномена намагалися зрозуміти мінливість форми хмар на землі і в горах, думали і гадали, з чого ж вони полягають.

Багато хто любить фотографувати такі хмари з-за їх незвичності. Якщо говорити науковою мовою, такі хмари слід називати «lenticular mammatus». Довгий час навіть вважалося, що вони можуть передбачати майбутнє. На небі вони створюють складний малюнок, і люди вважали, що якщо його розгадати, то можна передбачити результат події. Наприклад, якщо з риболовецького судна бачили обриси риби, то можна було очікувати великого улову.

Англійська назва цього явища - Mammatus clouds, дослівно перекладається як «Молочні хмари», оскільки за своєю формою вони нагадують молочні залози (наприклад, вим'я корови).

Основа двоопуклих хмар має специфічну комірчасту або сумчасту форму. Осередки зазвичай мають розмір близько півкілометра, найчастіше різко окреслені, але бувають і з розмитими краями. Колір зазвичай сіро-блакитний, як і у основної хмари, але через потрапляння прямих променів Сонця або підсвічування від інших хмар, можуть здаватись золотистими або червонуватими.

Коментарі

Популярні публікації