Крейдяна ботаніка - новий екологічний флешмоб

Його проект збігся зі зростанням інтересу до вуличної рослинності у Франції. У 2017 році місцева влада заборонила використання пестицидів на вулицях, в парках і в інших громадських місцях. Завдяки цьому в містах збільшилася кількість дикої рослинності.
«Виглядає так, ніби рослина заявляє про своє місце в нашому світі», - каже представник благодійної організації по збереженню диких рослин Plantlife Тревор Дінес. І додав, що, згідно з недавнім опитуванням YouGov, лише 6% молодих британців у віці від 16 до 24 років змогли дізнатися дику фіалку на зображенні і згадали її назву. Також він звернув увагу на те, що міські рослини відіграють величезну роль в обпилювальних процесах і є їжею для великої кількості комах. Згідно з дослідженням 2016 року багато рослин, які ми вважаємо бур'янами, містять більше пилку і нектару на своїх квітках, ніж інші садові насадження. Лідером тут прийнято вважати кульбабу.
Один анонімний лондонський меловец про ідею підпису дерев сказав: «Я буду продовжувати маркування, коли буду ходити на прогулянку. Я думаю, що це дійсно торкнулося сердець людей". Крейдяна ботаніка дає швидкий сплеск природного зв'язку, який спонукає вас подивитися вгору і помітити дерево над вами, листя, кору, комах, небо. І це все добре для психічного здоров'я.
«В ході одного з обстежень тротуарів в Шеффілді було виявлено 183 різних рослини, в іншому - Кембриджі було виявлено 186 видів на стінах. Всі ці маленькі мікро ніші перетворюються в дивно складний гобелен», - сказав Дайнс.
Кожна квітка має значення. Наприклад, трилисник "пташиний фут-фут" є їжею для більше ніж 160 різних безхребених. Якщо ми змінимо наше сприйняття і побачимо квітку кульбабки такою, як вона є - рятувальним кругом для наших бджіл ранньою весною - то ми могли б любити їх більше.
Дослідження, проведене дослідниками-запилювачами, показало, що багато диких міських «бур'янів» дуже високо цінуються за кількістю нектару і пилку, які дає кожна квітка, часто набагато вище, ніж у різних садових рослин. Серед головних родзинок - були кульбаби і їх двійники - грубий яструб, котячий вухо і чортополох - плюс стерв'ятник, гадюка, мальва, що самовідновлюється, несмачний очерет, рожева верба, розторопша, повзучий жовтець і маки.
Долучайтеся до флешмобу і надсилайте свої фото на пошту нашої бібліотеки - ostrovskogo@online.ua.
Зберігайте навколишній світ у його красі!
Коментарі
Дописати коментар