Святкування без відходів: поради до Нового року

Всі знають, що у святкову пору року дуже важко стежити за хорошими 

звичками — саме у свята ми більше витрачаємо, купуємо і… відправляємо у смітник. І якщо говорити саме про різдвяні й новорічні свята — більшість з цих витрат мають невиправданий характер. 

За оцінками експертів, у святковий сезон ми виробляємо на 50% більше відходів. Подарункова упаковка, одноразовий посуд, новорічна атрибутика і зайва їжа, яку ми не встигаємо з'їсти, наповнюють сміттєві контейнери із шаленою швидкістю.

Один із способів уникнути непотрібного марнотратства (і можливих докорів совісті) — це взяти участь у святкуванні без відходів. А оскільки ялинка є серцем будинку будь-якого любителя зимових свят, пропонуємо вам топ-10 різдвяних прикрас в стилі zero waste. Їх можна створити власними руками зі звичайних продуктів і, повірте, на ялинці вони будуть виглядати набагато вигідніше, ніж на столі. Це буде найекологічніше, найгарніше і найсмачніше дерево, яке ви коли-небудь бачили!

З давніх давен різдвяну красуню прикрашали фруктами, солодощами, цукерками, випічкою та горішками — весь декор був із їжі. У ті часи прикраси для ялинки несли в собі певний зміст. Люди прикрашали дерева їжею, щоб привернути до родини добробут і безбідне життя, задаючи тон наступному року. Штучні ж прикраси почали використовувати зовсім недавно — у ХІХ столітті. Є легенда, що почалося це з неврожаю яблук: щоб їх замінити, у Саксонії відлили скляні кульки. 

Сьогодні виготовлення різдвяних прикрас із природної сировини, в тому числі з їстівних продуктів, – це не тільки данина традиціям, а й екологічно чисте і до того ж веселе заняття. Створювати смачні прикраси можна і самому, і з дітьми. Так, ви не зможете зберігати такі іграшки довгі роки, але з вами залишаться гарні світлини, святковий післясмак і спогади про проведений за творчістю час.

1. Солодких свят!

Отже, чим би таким смачненьким і яскравим прикрасити ялинку? Перше, що спадає на думку – це, звичайно ж, цукерки! До речі, якщо хочете, щоб ваша ялинка здивувала всіх гостей своєю елегантністю, використовуйте прикраси не більше двох-трьох гармонійно поєднаних кольорів.

З льодяників чи "морських камінчиків" за допомогою цукрового сиропу або нитки можна створити кулі й гірлянди, а карамельні різдвяні посохи навіть не потребують мотузочок, щоб їх красиво розташувати на гілочках:

2. Помаранчева ялинка 

Зроблені своїми руками прикраси з сушених цитрусових — лимонів, мандаринів, апельсинів та грейпфрутів, наповнять вашу домівку ароматами Різдва.

Приготування:

  • Наріжте цитрусові рівними кільцями завтовшки 3-5 мм. Якщо нарізати надто тонко — скибочки будуть прозорими і не зможуть тримати форму
  • Ретельно промокніть цитруси паперовими серветками або чистим рушником, інакше вони не сушитимуться, а зваряться у власному соку
  • Сушіть цитруси в мікрохвильовій пічці (кілька підходів по 30 сек), сушарці або духовці за температури 50-100С протягом 4-10 годин
  • Якщо у вашій духовці немає режиму конвекції, то залиште дверцята трохи прочиненими для швидкого випаровування вологи

3. Додайте спецій!

Маленькі апельсини або мандарини можна повісити на ялинку й цілими. Візерунок на фруктах можна вирізати ножем або ж викласти бутончиками гвоздики. Якщо ж вам допомагають діти і їм важко проштовхнути гвоздику крізь апельсинову шкірку, попередньо проколіть дірочки зубочисткою.

Спеції не обов'язково повинні бути солодкими. Наприклад, трохи лаврового листя розбавить помаранчевий колір і додасть цікавинки у загальну палітру ароматів:

І хто сказав, що спеції не можуть виступати соло? Якщо вам ще не запаморочилося в голові від неймовірних ароматів, спробуйте зробити прикраси з паличок кориці. І нехай ніщо не заважає вашій фантазії!

4. Гірлянда з журавлини і попкорну 

Виготовлення їстівної гірлянди — робота хоч і проста, але кропітка. Беремо журавлину (можна взяти сушену чи заморожену) і нанизуємо на нитку разом із повітряними зернами кукурудзи. Можна обійтися й самим попкорном. До речі, не завадить відкласти частину попкорну в миску, щоб перекусити, поки ви будете створювати еко-різдвяні прикраси. Після свят гірлянду з попкорну можна з'їсти самому, чи повісити її на дерево або за вікном, щоб вона допомогла протриматися птахам під час морозів. 

5. Віночки з меренги

Для приготування цих білосніжних їстівних прикрас нам знадобляться яєчні білки та цукор. 

Приготування:

  • Три великі білки збити з 180 г цукрової пудри у стійку піну. Наприкінці додати невелику кількість лимонного соку, щоб маса не втратила об'єм
  • Перекласти крем у кондитерський мішок і видавлювати на пергамент невеликими кульками по колу, щоб сегменти стикалися
  • Випікати у духовці за 100С до повного висихання. Не варто прискорювати процес, піднімаючи температуру — фігурки втратять білий колір і можуть залишитися сирими всередині
  • Якщо з меренгою возитися ліньки, візьміть готові маршмеллоу — їх можна групувати за вашим бажанням. Наприклад, у ті ж самі вінки або зробити з них прикраси у вигляді підвісок чи маленьких сніговичків.

Далі буде...

Коментарі

Популярні публікації