СВЯТКУВАННЯ БЕЗ ВІДХОДІВ: ПОРАДИ ДО НОВОГО РОКУ (продовження)

6. Сніжинки з айсінгу і білого шоколаду 

Якщо змінити пропорцію білків і цукрової пудри, отримаєте айсінг або іншими словами — звичну нам усім глазур, яку використовують для покриття пасхальної випічки. З айсінгу ми будемо виготовляти прикраси-сніжинки. 

Приготування: 

Спершу слід намалювати на аркуші паперу потрібний вам шаблон сніжинки (чи роздрукувати його з інтернету), покласти малюнок під пергамент для випічки і лише після цього слід починати займатися кулінарією. 
    Відокремити курячий білок від жовтка і добре збити, поступово додаючи до нього просіяну цукрову пудру (200 грамів). Потім перемішувати суміш доти, доки вона не нагадуватиме густу кашу.
      Додати в масу половину чайної ложки лимонного соку і знову перемішати. Айсінг готовий! Набрати айсінг в кондитерський шприц або мішок із тонкою насадкою та нанести по малюнку лінії майбутнього малюнка сніжинки. Не робіть сніжинки занадто тендітними, вони розтріскаються, коли зніматимете готовий виріб з паперу. 

        Дати суміші висохнути, а потім дуже акуратно зняти сніжинку і підв'язати до неї стрічку. 

        Ще один варіант — сніжинки з білого шоколаду. Для цього шоколад потрібно розтопити у мікрохвильовій пічці чи на водяній бані. Перед тим, як малювати, дайте шоколаду трохи охолонути. Якщо шоколад буде занадто рідкий, сніжинка може розпливатися, і в результаті вийде не так красиво. Чим густіший шоколад, тим точнішими будуть контури і тим товщою буде сама сніжинка. Після того, як ви намалювали сніжинку шоколадом, відправите її до морозильної камери приблизно на 10 хвилин для застигання.  

        7. Іграшки з марципану 

        Марципан — це суміш цукрової пудри, яєчного білка та мигдалю. З нього, наче з пластиліну,  можна зліпити все що завгодно. 

        Приготування:

        • Нам знадобиться: 220 г мигдалю або готового борошна з мигдалю, 130 г цукрової пудри, 1 яєчний білок, 1 ст.л. води, 2 ч. л. лимонного соку
        • Обдайте мигдаль окропом, зніміть з нього шкірку, дайте просохнути
        • Подрібніть мигдаль у блендері або кавомолці
        • Додайте цукрову пудру, білок, воду (у воду можна покласти барвник чи какао)
        • Добре вимішайте, щоб вийшла м'яка маса, зручна для ліплення; якщо маса липне, додайте цукрової пудри

        І кличте на кухню всю родину, щоб разом ліпити ялинкові прикраси! Якщо якась фігурка планується великою, з'єднуйте частини за допомогою зубочистки, щоб вона не розвалилися. Але не забудьте вийняти її перед тим, як надумаєте з'їсти прикрасу!

        8. Горішки з передбаченнями

        Ще зовсім недавно наші дідусі і бабусі нарівні зі штучними іграшками 

        розвішували на ялинці не тільки цукерки, а й загорнуті у фольгу горіхи, щоб потішити малечу смачними прикрасами. Давайте згадаємо й цю традицію, урізноманітнивши її чарівними передбаченнями.

        Приготування:

        Нам знадобиться: волоські горіхи, фольга, папір для записів, стрічка або нитка для підвішування.

        З паперу нарізаємо смужки та пишемо на них передбачення, обов'язково позитивні. Потім можна просто загорнути кожен волоський горіх у фольгу, обгорнувши смужкою паперу з передбаченням, закріпити нитку – і прикраса готова.

        Або можна використовувати більш працемісткий спосіб. Акуратно розділіть горіх навпіл, видаліть ядра та перегородки. Ядра треба помістити назад у шкаралупу разом зі згорнутою смужкою паперу з передбаченням і тільки потім обгорнути горіх фольгою.

        9. Яблука з корицею

        Ні, мова йде зовсім не про начинку для пирога. Хоча ці ялинкові прикраси, що нагадують печиво і складаються з двох інгредієнтів – кориці та яблучного пюре, ми теж будемо випікати. Ви вже здогадуєтесь, що аромат буде божественний!

        Для них потрібно всього два інгредієнти: яблучне пюре (продається в дитячому відділі супермаркету) та мелена кориця. Пропорція становить 1:1,5 – тобто 15 ложок кориці на 10 таких самих ложок пюре. Компоненти потрібно перемішати руками так, щоб вийшла невелика куля із гладкого тіста, потім накрити ґґ харчовою плівкою і розкачати качалкою. З пласта можна вирізати фігурки формами — або зупинитися на кругляшках, вирізачи їх склянкою. Не забудьте зробити отвори, у які потім можна буде протягнути ниточку — в цьому допоможе соломинка для напоїв або макаронина. Готові прикраси потрібно перекласти на решітку і 2,5 години запікати в духовці, нагрітій до ста градусів.

        Якщо у вас обмаль часу, зробіть прикраси з готового печива у вигляді звірят або літер, чи просто з невеличких бубликів або брецелів.

        Ну і звісно ж, класика різдвяних прикрас — імбирні пряники. Рецепт класичного імбирного печива — у нашій добірці рішень для святкового меню, чекайте на неї незабаромПряникові фігурки можна розписати айсінгом, а можна зробити віконечко з розтопленої карамелі, і печиво буде нагадувати ліхтарики або старовинні вітражи.

        10. Гірлянда з перцю

        Солодких іграшок для ялинки дуже багато, але це не єдиний можливий 
        різновид їстівних прикрас. Ефектними (та ефективними!) еко-прикрасами стануть і овочі. Як вам гірлянда з часнику та гострого червоного та зеленого перцю? А якщо додати до цієї краси оливки та тоненькі сирокопчені ковбаски, стіл взагалі можна й не накривати 
        🙂

        Стратегія zero waste, або нуль відходів – це більше, ніж просто економія на Різдво чи Новий рік; вона допомагає зменшити навантаження на природу в сезон свят. Впровадження екологічних практик на свята також може стати приводом для глибших розмов із членами родини, друзями та знайомими про важливість зосередження на справді важливих речах, а не на надмірному споживанні.

        До того ж, виготовлення новорічних прикрас для ялинки – це ще й весела гра для дітей та дорослих. Миті, проведені в колі сім'ї за обговоренням "меню" для зеленої красуні, креативні ідеї та їх сумісне втілення дозволять поринути у зовсім особливу чарівну атмосферу та змусять забути про щоденні справи та турботи. 

        Коментарі

        Популярні публікації