Опале листя - добриво, компост - що ще?

У Києві почали переробляти опале листя на добриво за допомогою

каліфорнійських черв'яків. Щороку в столиці накопичується близько 100 тисяч кубометрів опалого листя, яке необхідно переробляти.

Часто люди, насамперед мешканці приватного сектору, замість того, щоб направити його на утилізацію чи переробку, просто спалюють. Тільки за останній місяць сталося близько 200 пожеж та підпалів трави та листя у приватному секторі і на території екосистем.

З осені цього року у Києві почали налагоджувати роботу з підприємствами, здатними забезпечити якісну переробку листя. Комунальні підприємства вже уклали відповідні угоди, що дозволяють переробляти опале листя, перетворюючи його на біогумус за допомогою сучасних технологій.

І тому застосовується технологія виробництва компосту та її переробки за допомогою вермикультивування. Вона здійснюється за допомогою використання червоних кільцевих хробаків, які з'їдаючи органічні відходи, переробляють їх у біогумус, що містить необхідні речовини для насичення грунтів.

Вермікультура широко поширена в Західній Європі, деяких країнах Східної Європи (Угорщина, Польща), США, Японія, країнах Південно-східної Азії. Там працює досить багато дрібних і середніх підприємств, що виробляють дощових черв'яків для любительського рибальства і на корм домашнім тваринам, садову землю або органічне добриво «вермікомпост».

Доведена висока ефективність вермікультури для переробки відходів тваринництва, овочівництва і інших галузей сільського господарства і, частково, деревообробної промисловості.

Деякі міські відходи, наприклад овочеві відходи з складів і з магазинів, харчові відходи є прекрасним субстратом для культивування черв'яків. З листя, що згрібається на газонах, можна було б одержати органічне добриво для квітникарських господарств.

У США, Канаді, Японії, Франції і у ряді інших країн працюють підприємства, що фінансуються державою або муніципальними органами, які утилізують за допомогою дощових черв'яків мули стічних міських вод і органічні побутові відходи. У США були проведені успішні експерименти по стабілізації за допомогою дощових черв'яків мулів стічних вод. Дослідження показало, що переробка рідкого мулу черв'яками здатна замінити технології висушування і ферментації мулу, що традиційно використовуються, причому процес економічно вигідний.




Коментарі

Популярні публікації