24 травня - Європейський день парків

Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.

Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.
Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Захід організований з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.
У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи та її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому. 
На нашому блозі "Чернігів Еко-library" є вичерпна інформація про природні парки. заповідники і заказники Чернігівщини. Серія покажчиків "Захищай! Примножуй! Бережи!" давно полюбилася читачеві (https://larisasever1967.blogspot.com/p/blog-page_27.html).
 Але ж життя не стоїть на місці, з'являються нові парки, охоронні зоні задля збереження природи України. Сьогодня мова піде про відносно новий природний парк - Беремицьке.
Парк природи «Беремицьке» - природоохоронний об’єкт на півдні Чернігівської області розташований на лівому березі р. Десни в Козелецькому районі за 10 км від м. Остра.  Він був відкритий для відвідувачів 13 жовтня 2017 року. Основна діяльність парку пов’язана з відновлення екосистем Подесіння шляхом впровадження ревайлдингових (відновлення природи, притаманної тій чи іншій місцевості) методів створення мозаїчних ландшафтів, в тому числі за рахунок природного випасу.
Дика природа і цивілізація в ідеальному балансі - це парк природи «Беремицьке».
Територія парку природи розташована на межі Дніпровсько-Донецької западини та Українського кристалічного щита, рух яких доповнений діяльністю останньої великої неврегульованої європейської річки Десна, створив унікальний мозаїчний ландшафт. Це сприяє концентрації великої щільності біотопів на незначній території (близько 500 га). Придеснянські меандри, вологі луки, евтрофне чорновільхове болото, сосново-дубові суборі та зоогенні поляни дають змогу для проростання великої кількості судинних рослин та проживанню багатьох представників фауни. Особливої уваги заслуговує орнітофауна данної території, так як через парк проходять міграційні шляхи багатьох видів птахів, що доповнюються постійно проживаючими стійкими популяціями. 
Парк природи «Беремицьке» - це більше 100 га дикої природи та дикі тварини у природному середовищі: олені, лосі, лані, козулі, польський коник, лисиці, зайці тощо.
Ще тут можні побачити стадо тарпанів або ж польських коників, що з польської перекладається як маленький і справді коні цієї породи невеликі та невисокі. Живуть тарпани стадами, можуть змінювати окрас в залежності від пори року. А ще вчені довели, що присутність цих копитних в степах сприяє відновленню земляного покрову, а це призводить до буяння різнотрав’я та активності комах. Як результат степ оживає і зачаровує своєю красою.
Не менш важливою складовою діяльності є розвиток та пропагування стійкого туризму та відродження і збереження етнокультурної спадщини регіону. Підтримка традиційних ремесел Чернігівського Полісся та нематеріальної культурної спадщини автохтонного населення в поєднанні з діяльністю, пов’язаною з відновленням природних комплексів дає змогу відвідувачам відчути себе на території часів Русі Х-ХІ ст.




Коментарі

Популярні публікації