День екологічної освіти
Охорона навколишнього середовища — одне із найбільш актуальних питань на сьогоднішній день. У шаленому щоденному темпі можна не помітити знаки, які сьогодні дає нам планета. Кліматичні зміни вже відчутно впливають на світ та Україну.
Крім впровадження політик міжнародного та державного рівнів, важливі дії кожного окремого мешканця планети. Тому так важливо поширювати екологічну освіту та свідоме ставлення до довкілля.
Офіційно проводять World Environmental Education Day 14 жовтня, але багато екологічних організацій відзначають цей День також 26 січня і 12 травня.
Нагадаємо, що Стокгольмська конференція з охорони навколишнього середовища в 1972 році прийняла рекомендацію про створення міжнародної програми з освіти в галузі навколишнього середовища.
14 жовтня 1977 року в Тбілісі (столиця Грузії) відкрилася Міжурядова конференція Організації Об'єднаних Націй з екологічної освіти, організована ЮНЕСКО та ЮНЕП, який завершився 26 жовтня заявою, що має велике значення і до цього дня.
Конференція ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, що обговорювала проблеми довкілля і розвитку освіти, в своїх документах і рішеннях також підкреслила величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання і стійкого розвитку людства.
Екологічна освіта в світі вважається сьогодні пріоритетним напрямом навчання і виховання учнів загальноосвітніх шкіл.
В Україні день екологічних знань відзначається з 1996 року за ініціативи громадських природоохоронних організацій. Основним завданням цього дня є інформованість громадськості про стан справ у сфері екологічної безпеки, дотримання місцевими суб’єктами чинного природоохоронного законодавства.
День відзначається шляхом організації та проведення конференцій і семінарів, круглих столів, присвячених питанням довкілля. Все важливішим стає формування екологічної поведінки людини, яка базується на повному екологічному мисленні.
Рекомендовані заходи:
- екологічна освіта шкільної молоді і населення загалом шляхом організації різноманітних видів діяльності безпосередньо в природному середовищі, в світі природи;
- проведення уроків на екологічну тематику та підтримка діяльності екологічних гуртків у школах району;
- залучення шкільної молоді та дорослих, до проведення масових екологічних акцій, конкурсів, вікторин, круглих столів тощо;
- підготовка статей до друку (районній, обласній) пресі;
- організація та проведення екологічних екскурсій маршрутами і екологічними стежками НПП;
- конференції, семінари, круглі столи, присвячені питанням охорони довкілля та екологічної безпеки.
Коментарі
Дописати коментар