КІНГ КОНГ ЖИВИЙ? ЦІКАВЕ ПРО ГОРИЛ. 4 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН (WORLD ANIMAL DAY)

Багато глядачів у всьому світі передивилися фільм «Кінг Конг» – оскароносний ремейк легендарної кінострічки 1933 року. Сюжет стрічки такий. Кінематографіст Карл Денхем збирається знімати своє кіно серед тубільців (корінних племен)  і екзотичної природи біля узбережжя Суматри, на загубленому острові Черепа. Надії режисера виправдовуються: пейзажі скелястого острівця і справді не займані цивілізацією. Тут літають гігантські тропічні мухи і бігають доісторичні зубасті рептилії, але головною бідою остров'ян вважається величезна горила Конг. Виявляється, Кінг Конг справді живий… Тож сьогодні – мова про горил!

    Горили (лат. Gorilla) – найбільші представники таксономічного інфраряду мавповидих (вищих приматів), і одні з найближчих родичів людини. Відносяться до сімейства гомінідів (Hominidae), куди входить і людина.

    Нюх, зір і дотик у горил теж схожі з людськими. Однак є і відмінність: люди, як правило, цінують смак м’яса, а ось горили виключно вегетаріанці.

Так само, як і люди, горили можуть видавати різні звуки для спілкування і передачі емоцій. Крім того, через схожий генотип деякі людські хвороби передаються і горилам. Тому мандрівникам, у яких є симптоми будь-якої інфекційної хвороби, заборонено здійснювати походи в місця проживання горил в Руанді та Уганді.

    Горила приблизно в шість разів сильніше людини, і якщо ви коли-небудь зустрінете розлючену горилу, найкраще, що ви можете зробити – це втекти!

    Цим тваринам рідко потрібна прісна вода, оскільки вони отримують достатньо вологи з їжі, яку споживають, і з ранкової роси.

    У середньому горили та люди мають близько 97% загальної ДНК. Розміри середньої особини коливаються від 1,25 до 1,8 метра (дуже рідко – до 2-х метрів) у висоту, а середня вага становить від 100 до 200 кілограмів. Максимальний розмах рук звіра може досягати 2,6 метра.

    У дикій природі ці примати живуть від 35 до 40 років. Мешкають горили, як правило, в тропічних і субтропічних лісових регіонах Африки, здебільшого на нижньому ярусі тропічних лісів, а також в болотистих місцевостях.

    Вчені виділяють всього 2 види цих мавп: західна горила і східна горила. Кожен вид складається з двох підвидів.

    Горили живуть невеликими групами. Середня група зазвичай налічує до 30 особин на чолі з найдорослішим і найсильнішим самцем. Для затвердження свого авторитету вожак виконує страхітливий «танець», який являє собою не більш ніж загрозу: навіть розбурханий самець майже завжди утримується від справжнього нападу. В рідкісних випадках нападу на людину горили обмежуються лише поодинокими укусами.

    Вожаки приймають безліч важливих рішень, наприклад, коли і куди відправиться група. Вони також захищають «підлеглих» від хижаків або навіть від інших груп, а також виступають посередниками всередині своєї групи. Молодші самці в загоні забезпечують додатковий захист.

    Ці тварини дуже розумні. У неволі вони успішно навчилися спілкуватися мовою жестів. У дикій природі вчені спостерігали чітке розуміння гумору між приматами та навіть здатність до довгострокового планування. Горили часто використовують примітивні «інструменти», наприклад, повалені дерева в якості мостів, або товсті гілки як кийки, щоб руйнувати термітники або мурашники.

    У горил дуже мало ворогів. Фактично, єдиний по-справжньому небезпечний ворог для них – це людина. Експансія «хомо сапієнса» в тропічні ліси з метою вирубки цінних порід деревини, а також браконьєрство, ставить майбутнє горил на межу виживання.

    4 жовтня весь світ відзначає День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем. Тож памятаймо завжди про це і про те, що нашого захисту і поваги потребують навіть такі чарівні велетні, як горили!

















 

Коментарі

Популярні публікації