СЕНСАЦІЯ: В ГОРАХ ІНДОНЕЗІЇ ЗНАЙШЛИ РІДКІСНИЙ ВИД!

Експедиція вчених-натуралістів зробила незвичайне відкриття в Циклопових горах Індонезії – знайдена довгодзьоба єхидна Аттенборо (або з гір Циклопів), яка кілька десятиліть вважалась вимерлим видом. Зниклий понад 60 років тому вид ссавців має хребет їжака, морду мурахоїда і ноги крота. Цей вид був науково зафіксований лише один раз британським ботаніком у 1961 році. Про це повідомляє CNN. 

    Довгодзьобу єхидну Аттенборо, названу на честь британського натураліста Девіда Аттенборо, вперше з 1961 року зафіксувала камера в останній день чотиритижневої експедиції під керівництвом вчених Оксфордського університету.

    Наприкінці складної подорожі, під час якої команда пережила землетрус і хвороби, біолог Джеймс Кемптон знайшов на останній карті пам'яті, отриманій з більш ніж 80 віддалених відеокамер, зображення маленької істоти, що прогулюється лісовими хащами.

    Учені впізнали рідкісний вид ссавця, якого описують як сором'язливого, нічного мешканця нір, якого дуже важко знайти.
    «Причина, чому ці тварини не схожі на інших ссавців, полягає в тому, що вони належить до однопрохідних тварин групи яйцекладних, що відокремилися від решти ссавців близько 200 мільйонів років тому», – каже біолог Кемптон.

    Інші види єхидн зустрічаються по всій території Австралії та в низинах Нової Гвінеї.

    Згідно зі словами старійшини місцевості на північному сході Папуа, Йонгсу Сапарі, єхидна є частиною місцевої культури, включаючи традицію, за якою конфлікти вирішуються шляхом відправлення однієї сторони суперечки в ліс на пошуки ссавця, а іншої – в океан на пошуки марліна. Вважалося, що обидві істоти настільки важко знайти, що часто потрібні були десятиліття або покоління. Але якщо це вдавалося, тоді тварини символізували кінець конфлікту та повернення до гармонійних відносин. Ось так!








Коментарі

Популярні публікації