«ВИКОРИСТОВУЙТЕ МЕНШЕ МАТЕРІАЛУ». ЗБЕРЕЖЕМО ДОВКІЛЛЯ РАЗОМ!

21 листопада проводиться День «Використовуйте менше матеріалу», який намагається м'яко підштовхнути нас до ідеї припинення накопичення раз і назавжди. Заходи свята спрямовані на збереження навколишнього середовища. Давайте дивитися правді у вічі. Переробка має межі. Але так само і наша Земля. Навчіться скорочувати та повторно використовувати з творчими підходами багато речей для всіх областей нашого життя.

    Не варто забувати про те, що у кожного аркуша дві сторони і в більшості випадків не буде проблемою, якщо ви роздрукуєте на обох сторонах. Або ж другу сторону можна використовувати просто для особистих нотаток. Для того, щоб швидко і просто скоротити кількість використовуваного паперу удвічі, налаштуйте свій принтер на друк з обох сторін за замовчуванням. 
    В середньому за рік кожна людина використовує 2 000 серветок – близько 6 на день. Якби кожен використовував за день всього на одну серветку менше,  за рік було б витрачено на півмільярда кілограм серветок менше. Замість одноразових паперових серветок можна придбати ганчіркові. Вигода в тому, що їх можна прати. Так можна заощадити і гроші на серветки і папір. Те ж саме стосується паперових і ганчіркових носових хусток.
    У країнах по всьому світу щодня друкується кілька мільйонів газет. Більше 70% з них врешті-решт просто викидається в сміттєвий ящик. Якщо ж ви відправите на переробку всього одну газету на тиждень, це вже допоможе заощадити безліч дерев.
    Подарункові упаковки, пакети або ж яскравий кольоровий папір цілком можна використовувати повторно. А якщо додати старі карти, журнали, газети або навіть матеріал непотрібного одягу, то можна зробити щось дійсно оригінальне та цікаве. Крім того, що повторне використання буде корисним навколишньому середовищу, така обгортка сподобається і отримувачу подарунка.
    Близько 90% пластикових пляшок не переробляється, а їх розкладання займе тисячі років. Простий вихід – використовуйте одну пляшку багато разів, це допоможе навколишньому середовищу, вашому гаманцю і можливо навіть здоров'ю. Можна також використовувати фільтри для води. Очищена таким чином вода навряд чи буде гіршою по чистоті тієї, що продається в пластикових пляшках.
    Вживане – не означає погане. Подумайте про купівлю речей з рук. З іграшок, велосипедів, роликових ковзанів та інших розмірних речей діти швидко виростають. Магазини секонд-хенд зазвичай продають подібні речі у відмінному стані, тому що вони використовуються не надто довго. Туди ж їх можна і продати після того, як вони вже не знадобляться.
    Якщо ви починаєте свій ранок з чашки підбадьорливої кави або любите чай в кав'ярнях протягом дня, є спосіб не брати звідти кожен раз новий стаканчик, щоб відразу ж його викинути. Спробуйте купити кухоль, який підходить для багаторазового використання, і брати з собою його. У більшості кав'ярень вам із задоволенням наллють каву у власну кружку.
    Близько 33% того, що ми викидаємо на звалища – це упаковка. Намагайтеся не купувати продукти з кількома шарами упаковки, якщо було б достатньо одного. Таким чином, ви підтримаєте виробників, які завдають меншої шкоди навколишньому середовищу.
    В середньому на сьогоднішній день один мобільний телефон використовується близько 18 місяців, і таким чином на звалищі щорічно виявляється близько 130 мільйонів телефонів. Частини телефону і батареї з часом будуть виділяти токсичні елементи в навколишнє середовище. Тому краще знайдіть місце, де приймають телефони для подальшої екологічної переробки.
    Часто вішалки для одягу бувають зроблені зі сталі, яку дуже складно якось переробити. Тому замість того, щоб викинути стару вішалку, віддайте її знайомим або, наприклад, в хімчистку, де вона може бути дуже до речі.
    На створення 20 алюмінієвих банок з перероблених старих витрачається стільки ж енергії, скільки на створення однієї абсолютно нової.
    Розумно не купувати нові пакети кожен раз, роблячи закупи в магазині, а взяти з собою свої – навіть один не викинутий пакет вже допоможе навколишньому середовищу. Як відомо, поліетиленові пакети сьогодні є одними з головних забруднювачів в наших містах.
    Перш ніж щось викинути, подумайте, чи не потрібна ця річ кому-небудь ще. І навіть якщо вона не потрібна тим, кого ви знаєте, цілком можливо, що їй будуть раді в якій-небудь благодійної організації.
    Користуйтеся електронними квитками. Ціна створення одного паперового квитка приблизно $ 10, а у випадку з електронним квитком витрачається лише $1. В найближчому майбутньому всі авіакомпанії світу перейдуть на електронні квитки, а поки обирайте їх самі, якщо у вас є можливість зробити такий вибір.
    За деякими підрахунками, якби всі платили за комунальні та інші послуги в Інтернеті замість використання паперових квитанцій, можна було б зберегти кілька десятків мільйонів дерев на рік.
    Користуйтеся Інтернет-банкінгом. Так можна було б заощадити значні ресурси, якщо б всі клієнти банків користувалися цією послугою замість паперової бюрократії. Крім того, теоретично допомогли б навколишньому середовищу ще й тому, що людина не їздить у відділення банку.
    Десятки мільярдів батарей виробляються і продаються щороку і багато з них – одноразові. При цьому переробляється зовсім невелика частина з них. Купуйте зарядний пристрій і пару акумуляторних батарей – вони дорожчі, але окуплять себе через кілька місяців використання.
    Завантажуйте програми з Інтернету. Безліч програм доступно як на компакт-дисках, так і для скачування онлайн. При виборі іншого способу отримання програми можна було б уникнути витрати 30000000000 дисків, які продаються і опиняються на звалищах щороку. Крім того, якщо ви скачаєте програму, то завжди зможете повторити це в майбутньому, що не завжди доступно при купівлі диску.
    Замість того, щоб купувати книги в магазинах, можна просто записатися в бібліотеку і брати їх звідти. Бібліотечні книги далеко не завжди в поганому стані, та й паперу можна заощадити дуже багато. Інший варіант – купити електронну читалку. Це може бути дорого, але витрати швидко окупляться.
    Діліться цими порадами. Запам'ятайте те, що ви прочитали, застосуйте в житті те, що можете, і розповідайте своїм знайомим. Навіть одна людина може зробити великий внесок, а якщо ми будемо передавати один одному ці відомості, то такими невеликими кроками довкіллю буде надана неоціненна допомога.
    День «Використовуй менше, менше речей» також спонукає нас переглянути свої звички до накопичення під мікроскопом і дає нам корисні поради про те, як позбутися нераціонального мислення назавжди.























 

Коментарі

Популярні публікації