ДЕ ЙДУТЬ СУХІ ДОЩІ? ПОТРАПИТИ ПІД ЗЛИВУ І НЕ ПРОМОКНУТИ!
Існує ціла низка унікальних явищ природи, які
зустрічаються лише на території пустель. Вічна посуха та піщані бурі далеко не
єдині з них. Тільки в цих місцях мандрівник може зіткнутися з такими разючими
перепадами температур, звуком Сонця і навіть співаючими пісками. Там
зустрічається ще одне рідкісне явище – сухий дощ. Потрапивши під нього,
неможливо намокнути, адже до пісків не долітає жодної краплі.
Цікаво, що над безлюдними територіями досить часто можна побачити дощові хмари, проте ходять вони на великій висоті. Навіть якщо нечисленним краплям і вдається дістатися піску, то вони одразу ж висихають.
Так, потрапивши під такий дощ, не варто боятися, що одяг намокне. Все тому, що дощ, який збирається високо в небесах, не встигає дістатися до поверхні: через високі температури повітря краплі просто випаровуються в польоті. Виходить, що дощ іде, але десь у районі хмар.
Цікаво, що над безлюдними територіями досить часто можна побачити дощові хмари, проте ходять вони на великій висоті. Навіть якщо нечисленним краплям і вдається дістатися піску, то вони одразу ж висихають.
Цей природний феномен можна спостерігати лише в пустелях з дуже низьким показником вологості. Він повинен залишатися на рівні нуля у комбінації з високою температурою та умовами, за яких утворюється сухий дощ. Мандрівники, яким вдалося спостерігати цей феномен, стверджують, що із землі помітно, як ллється дощ із темних грозових хмар, проте смуги води розчиняються прямо в небі та не досягають пісків.
Структура опадів, що випадають у пустелі, ідентична тим, що ми спостерігаємо у всьому світі. Так, крихітні краплі вологи збираються у велику краплю, притягуючись один до одного. Внаслідок дії сил тяжіння вони у певний момент часу починають падати вниз. У цей момент їхня вага вже має бути такою, що зможе протистояти силі зустрічних вітрів.
Хмари, що утворюються від випаровування вологи, часто помітні над пустелями. Це можливо тому, що піщані території відрізняються високою концентрацією пилу. Завдяки настільки крихітним піщинкам конденсація вологи проходить набагато швидше, від чого і з'являються хмари.
Після того, як крапля утворилася і вирушила в дорогу вниз, дорога її триває недовго. Під впливом умов навколишнього середовища, а саме низької вологості та високої температури, вона випаровується. Таке дивовижне явище природи мандрівники можуть спостерігати над пісками Сахари, Намібії чи Гобі.
Коментарі
Дописати коментар