ЗАМІСТЬ ЯЛИНКИ – ЗИМОВИЙ БУКЕТ

У Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулася виставка-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет». Цього року її провели в заочному форматі. За словами заступниці директора з виховної роботи екоцентру Надії Сворінь, діти з різних громад області робили новорічні композиції в трьох номінаціях – «Новорічна композиція "Різдвяна казка"», «Галицькі сувеніри і різдвяна атрибутика», «Дідух – Різдвяний дух».

    «У час російської збройної агресії конкурс має на меті не тільки зберегти хвойні дерева і популяризувати українські народні традиції, а й психологічно відволікти дітей від війни, допомогти інтегруватися внутрішньо переміщеним родинам», – каже Надія Сворінь.

    Цього року багато композицій діти присвятили українським військовим. Кожна громада представила якусь роботу, що пов’язана з воєнним станом, з військовими, з тим, що діється в Україні, тому, що це дійсно болить усім. Також школярі виготовили ангелів-охоронців, які оберігають нас і Україну.

    До участі в конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет» долучилися діти та дорослі з внутрішньо переміщених сімей.

    «Вони відкривають для себе різдвяні традиції, які поширені в Західній Україні, та можуть навчитися виготовляти різдвяну атрибутику під час майстер-класів», – розповіла Надія Сворінь.

Серед робіт –  різдвяно-новорічна композиція з патріотичною символікою. Все, що наболіло, відобразили в цьому виробі. 

    Тут є прапор України, який немов прострілений та омитий кров’ю. Називається робота «Якою ціною». Тобто якою ціною дається нам перемога.

«Бойові гуси» зроблені з сіна, джгута та камуфляжної тканини. 

    У колективній роботі «Вифлиємська новина» представлені ремесла, яких навчають дітей в школі народних ремесел. Тут і паперопластика, кераміка, соломоплетіння, український сувенір, народна лялька, ткацтво.

Керівниця гуртка «Кераміка» школи народних ремесел Ольга Мельничук розповіла, які роботи привезла на конкурс.

    «Представлена шопка, маленька, підсвічник, ангелики. Діти старалися, розмалювали ці роботи, щоби вони гарно виглядали, щоби було святково, щоби хоч трішки якось поліпшити настрій своїми роботами».

    За словами Ольги Мельничук, серед гуртківців також є діти переселенців.

    «Стараємося приділяти їм багато уваги. У них психологічні травми. Дітки дуже важко адаптуються. Але коли діти працюють з глиною, то це їх якось заспокоює. І батьки приходять з ними, і бабусі приводять дітей. Я іноді запрошую, щоби вони теж попрацювали і вони розповідають, що це їм допомагає. Робота з глиною є сама по собі арт-терапією».

    «Різдво з перемогою в рідній хаті» – так називається композиція, яку виготовили діти та вчителі Копичинецького будинку дитячої та юнацької творчості. Керівниця гуртка флористики та дизайну Людмила Козак каже: «Ми готуємося до конкурсу місяць. Вибудовуємо композицію, обговорюємо, обираємо деталі за стилістикою».

За словами пані Людмили Козак, в центрі композиції – квітка артишоку, є традиційні для Різдвяних свят цитрини, цукровані яблука, гілки ялівцю і трьох видів ялин, шишки.

    Ще одна композиція гуртківців називається «Славте Бога у хвалі всі: великі і малі!», в якій зображені події, що супроводжують народження Ісуса Христа, а також атмосфера святкування Різдва в Україні.

    «Хочу всіх привітати з різдвяними святами і щоби була перемога в нас. Обов’язково», – каже Людмила Козак.

    Як повідомила заступниця директора з виховної роботи Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Надія Сворінь, цього року на конкурсі – понад 250 композицій. Їх можна переглянути в позашкільній установі впродовж місяця. Згодом найкращі представлять в Українському домі «Перемога». Виставку-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет» у Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проводять понад тридцять років.





















 

Коментарі

Популярні публікації