ДЕНЬ ПІДГОДІВЛІ ЛІСОВИХ ЗВІРІВ У ПОЛЬЩІ

11 лютого проводиться День підгодівлі лісових звірів в Польщі (Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej). Це – День допомоги лісовим звірам. Ці лютневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер. За даними Головного управління з охорони навколишнього середовища Польщі, «холодна і сніжна зима – важкий час для диких тварин.

    Товстий шар снігу та льоду ускладнює їм доступ до природної їжі та води. У таких ситуаціях люди можуть прийти на допомогу, але важливо, щоб ця допомога була надана правильним чином».

    День підгодівлі лісових тварин (Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej) – неофіційне свято, пов’язане з природою, яке відзначається в Польщі 11 лютого. Його головне завдання – допомогти мешканцям лісів пережити голодні часи взимку.

    Згідно зі статистикою, лісові звірі та птахи в Польщі повинні пережити в середньому 25 «голодних днів» кожної зими.

    Термін «голодні дні» відноситься до днів, коли тварини не можуть добувати їжу через густий сніг і отримують лише половину свого звичайного денного раціону їжі або навіть менше.

    Щоб допомогти лісовим тваринам пережити такі дні, працівники польського лісництва їх годують.

    Наприклад, олені отримують гілочки дерев, сіно з бобовими і травою, злаки, соковиті овочі (буряк, моркву, капусту) як джерело води і вітамінів.

    Кабани отримують кукурудзу, бук і жолуді, а птахи (горобці, дрозди, куріпки тощо) отримують насіння.

    Маленьких тварин годують поблизу кущів, щоб вони відчували себе в безпеці, але далеко від високих дерев, щоб запобігти нападу хижих птахів.

    Годування лісових тварин взимку має свої плюси і мінуси. З одного боку, це покращує умови життя тварин, підвищує їх племінний потенціал і, таким чином, сприяє збереженню популяцій.

Крім того, ситі тварини рідше знищують посіви. 

    З другого боку, тварини стають залежними від людей і їхні природні харчові переваги змінюються.

    Тому люди повинні надавати допомогу лише тоді, коли існує реальна загроза голоду.

    Цей день – гарна нагода подумати про те, яку допомогу ми можемо надати диким тваринам і чи потрібна така допомога взагалі.

    Це чудова нагода дізнатися, як дикі тварини справляються з видобутком їжі взимку і чи потрібна їм допомога людини, щоб пережити її.

Відзначте День підгодівлі лісових тварин, поділившись з тваринками їжею, і вони вам неодмінно подякують!



















 

Коментарі

Популярні публікації