ЗООЗАХИСТ: ОБМЕЖИТИ ІМПОРТ ЖАБ’ЯЧИХ ЛАПОК!

Понад чотири десятки організацій захисників тварин звернулися до міністрів екології держав ЄС з вимогою припинити неконтрольований імпорт жаб'ячих лапок з третіх країн. Про це розповідає Le ParisienПідписанти листа вказують, що міжнародна торгівля жаб’ячими лапками, які можна знайти в багатьох супермаркетах, зовсім не контролюється. За словами зоозахисників, «упродовж десятиліть переважну більшість жаб виловлювали в дикій природі, що сприяло скороченню популяцій у всіх країнах». 

    Жаб’ячі лапки асоціюються насамперед із кухнею Франції, але їх охоче споживають і в інших країнах Європи.

У Старому світі найбільшим імпортером є Бельгія. 

    Утім, три чверті цього продукту країна постачає до сусідньої Франції, яка посідає друге місце за обсягами імпорту.

    Далі у рейтингу найбільших покупців ідуть Нідерланди, Італія та Іспанія.

    Загалом країни ЄС щороку імпортують 4 тисячі тонн лапок, залежно від розміру це – від 81 до 200 мільйонів жаб!

    Як зазначається, у минулому основними постачальниками лапок на європейський ринок були Індія та Бангладеш.

    Але вони заборонили експорт ще наприкінці 1980-х років, оскільки знищення популяції жаб призвело до значного поширення комах та шкідників, і, як наслідок, зросло використання пестицидів.

    Останніми роками найбільшими постачальниками жаб є Індонезія, Туреччина та Албанія. У Туреччині, за словами біологів, ендемічні їстівні види перебувають під загрозою зникнення до 2032 року, якщо їх вилов триватиме такими темпами, як зараз.
    Окрім того, у самій Франції вбивають щороку два мільйони червононогих жаб. Їх продають ресторанам за ціною від 50 центів до 1 євро за штуку, тобто за вищими цінами, ніж імпортних.

Зоозахисники також критикують поводження з тваринами. 

    «Методи вбивства особливо жорстокі: щоб заощадити час, більшість стегон відрізають ножицями або іншими гострими інструментами, не даючи жабам анестезію. Верхня частина, включаючи мозок, потім викидається в агонізуючому стані», – розповіла екологічна активістка Шарлотта Нітар.

    Додамо, що з України до ЄС постачають здебільшого лапки диких жаб, яких виловлюють на півдні Одеської області, в районі Вилкова.












Коментарі

Популярні публікації