ЧЕРНІГІВЩИНА: МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ ВЧАТЬ ПОВОДИТИСЯ З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

Найбільший ризик для населення знайти вибухонебезпечні предмети – в прикордонних громадах, що межують з росією чи білоруссю. Однією з таких є Михайло-Коцюбинська громада Чернігівської області. Обізнаність її жителів про мінну безпеку взяла на себе ГО «Агенція міських ініціатив». Організація від початку року проводить тренінги для низки громад, аби довести, що міни нікуди не зникли, і правила поводження з ними варто памʼятати завжди. Жити біля кордону – небезпечно. Питання мінної безпеки для Михайло-Коцюбинської громади завжди буде актуальним. Громада межує з білоруссю, тож цілком імовірними є появи диверсійних груп. А поблизу, в районі Славутича, йшли бої, тому ліси можуть бути забруднені мінами.

    «Понад місяць з території білорусі підіймалася авіація. Ми знаємо, що таке бомбардування. Літаки злітали в небо, випускали снаряди, були вибухи – це дуже страшно», – ділиться директорка Мньовської гімназії Наталія Чеботар. У грудні 2023 року жінка разом з учителями взяла участь у тренінгу з мінної безпеки від ГО «Агенція міських ініціатив». Раніше таке навчання організація проводила для дітей, цього ж разу – для дорослих. Серед учасників та учасниць, зокрема, були вчителі.

    «Педагоги нашого навчального закладу вже проходили тренінги з мінної безпеки раніше й отримали відповідні сертифікати. Це був для них ще один додатковий досвід і, що важливо, офлайн, тому що попередні були дистанційними. Це відбувалось у форматі спілкування, а так інформація значно краще запам’ятовується», – каже Наталія. Вона переконана: вчителі повинні проходити різні навчання, після чого доносити інформацію до інших жителів, особливо найменших. Адже діти – в зоні найбільшого ризику, бо вони можуть знаходити небезпечні предмети, тож мають знати правила поводження з ними.

    Громадська організація «Агенція міських ініціатив» нині опікується вісьмома прикордонними громадами Чернігівщини. Так спеціалісти проводять тренінги з мінної безпеки, психологічної та домедичної допомоги. «Під час тренінгів з мінної безпеки фахівець розповідає жителям громад про те, які існують вибухонебезпечні предмети, як їх розпізнати та як убезпечити своє життя», – розповідає виконавча директорка ГО й координаторка тренінгів Тетяна Романова.

    Людям надають чіткий алгоритм того, як діяти в певній ситуації, і ті відпрацьовують його під час гри. Приміром, вони вчаться, що робити, якщо виявили міну або ж побачили людину, яка постраждала внаслідок її детонації. В «Агенції міських ініціатив» кажуть: такі тренінги особливо важливі для громад, де велися активні бойові дії, – наявність вибухонебезпечних залишків війни більш реальна, ніж в інших частинах України. Організація відкрита для запитів від інших громад щодо проведення тренінгів. До неї можна звернутися повідомленням у соцмережах або ж зателефонувавши (контакти вказані на сайті).







Коментарі

Популярні публікації