Вчимося використовувати папір раціонально!

Такий основний лозунг щорічної міжнародної кампанії з економії паперу. Її мета – показати суспільству на реальних прикладах, як та за допомогою яких технологій можна зробити свій внесок у збереження природних ресурсів. Унікальність даної акції в тому, що вона приносить користь не лише природі, а й бізнесу. Економія однієї тонни паперу дозволяє «врятувати» 26 000 літрів води, 17 дерев, 3 кубометра землі, близько 240 літрів палива та 4 000 кВт/год електроенергії. Адже тенденції споживання паперу в світі говорять, що необхідні колективні заходи щодо залучення уваги до цієї проблеми. Протягом останніх 20 років витрати паперу збільшилися на 26%.

Папір – один із найвживаніших предметів побуту, на який ми рідко коли звертаємо свою увагу. Ми сприймаємо його як щось звичайне, адже використовуємо його кожен день: пишемо на ньому, користуємося паперовими пакетами, складаємо речі в паперові ящики, читаємо друковану пресу, отримуємо паперові листівки тощо. Він присутній скрізь і в усьому.

Масштаби використання паперу вражають, як і масштаби вирубки лісів. Почніть вже сьогодні застосовувати прості поради, як витрачати менше паперу! Правильна економія ресурсів завжди однаково пов'язана і з особистою економією, і з турботою про довкілля. Це стосується і паперової економії. Ось прості способи, щоб економити папір.

- Перехід з одноразового на багаторазове. Мова йде про одноразовий паперовий посуд, серветки, рушники і носові хустки. Фарфоровий або керамічний посуд, рушники і серветки з тканини не тільки більш солідні і приємні у використанні, але і допоможуть зробити планету чистішою.

- Електроніка замість паперу. Замінюйте папір електронними версіями завжди, коли це можливо. Читайте книги та журнали в електронному вигляді. Пишіть електронні листи, відправляйте електронні листівки.

- Виготовлення паперу своїми руками. Пропонуємо екологічний спосіб привітати близьких людей. Зробити це можна за допомогою листівок і листів, написаних на папері ручної роботи. В інтернеті можна знайти безліч майстер-класів з виготовлення такого паперу. І робиться він з паперових відходів, а також блискіток, конфеті і рослин. Це екологічно, ексклюзивно і приємно –   отримати або виготовити такий унікальний лист або листівку.

- Електронний гаманець. Сплачуйте рахунки через онлайн-банкінг. У банкоматах немає потреби роздруковувати паперові чеки. Всю інформацію, яка в них міститься, можна вивести на екран банкомату або свого мобільного телефону. Не друкуйте квитки на заходи та транспорт, купони на знижку, якщо їх можна пред'явити в електронному вигляді.

- Розумний друк. Ставтеся серйозно до роздрукування документів на принтері. Можна друкувати на обох сторонах паперу. Не завжди потрібно друкувати весь документ: іноді досить надрукувати вибірково фрагменти або сторінки. Можна економити місце на аркуші паперу, налаштовуючи поля більш економно, ніж вони встановлені за замовчуванням. Можна використовувати більш дрібний шрифт і міжрядковий інтервал. Якщо вам потрібно надрукувати щось з інтернету, копіюйте все, що потрібно, в текстовий редактор і друкуйте тільки це, без зайвих картинок, фотографій і реклами. І, звичайно, користуйтеся функцією попереднього перегляду документу перед друком, щоб переконатися, що папір буде використаний раціонально.

- Чернетки. Навіть у найбільш відповідальних людей є аркуші паперу, використані з одного боку. Якщо вони більше не потрібні, використовуйте чисту сторону для неофіційних потреб: віддайте дитині для малювання, робіть на них замітки, роздрукуйте розмальовки.

- Гігієна. На виробництво таких засобів гігієни, як дитячі підгузки, теж йде целюлоза. І побічно ця тема відноситься до економії паперу. Підгузки можна з успіхом замінити на багаторазові. Економія на цих засобах гігієни дійсно відчутно відбивається на бюджеті сім'ї.

- Ні паперовій рекламі! Не беріть паперові каталоги в магазинах і листівки на вулиці. Вони будуть існувати до тих пір, поки вони працюють. Каталоги можна переглядати в електронному вигляді. Для пошуку знижок, акцій і спецпропозицій від магазинів є зручні програми для телефонів.

- Використовуйте еко-сумки. Торбинка завжди стане у нагоді і збереже не тільки природу, а й пару ваших гривень у супермаркеті.

Дотримуючись наведених нескладних правил, кожна людина може заощадити близько 10 кг паперу на рік. Ми всі можемо зробити цей внесок у збереження лісів і навколишнього середовища!

Процес виробництва паперу не назвеш екологічним. Те, що для виготовлення паперу вирубуються ліси, знають навіть діти. Але про те, що при виробництві і відбілюванні паперу в атмосферу викидаються ртуть, хлор, фосфор і свинець, що провокують різні захворювання у людей, включаючи онкологію, мало хто замислюється. Але є в Україні стартап RE-leaf PAPER, що створює еко-папір з переробленого опалого листя. Для подібної переробки підходить практично будь-яке листя. І це надзвичайно сучасно і екологічно!  

Міжнародна кампанія з економії паперу – добрий привід поділитися зі знайомими, друзями чи рідними особистим досвідом використання та розповісти про те, що кожного дня можна робити внесок у захист навколишнього середовища. Збережемо природу РАЗОМ!

Коментарі

Популярні публікації