Є в світі чудеса: Гора Арарат – символ Вірменії
Гора Арарат – символ Вірменії, знаходиться в сусідній з нею Туреччини. У гори відразу дві історії: одна – офіційна, а друга – легендарна. Коли біблійний Ной врятував майбутнє людства під час Потопу, виявився він на своєму ковчегу саме на горі Арарат. Звідси, коли пішла вода, спустився він в Арарат долину, де й жив щасливо зі своєю сім’єю і саме звідси і відродилася цивілізація. Для кожного вірменина Арарат – священна гора і символ батьківщини. Втраченої Батьківщини.
Згідно з двома договорами, укладеними в 1921 році, Арарат опинився на території Туреччини. І тепер синам і дочкам Вірменії залишається лише милуватися мальовничими видами цієї красивої гори. Взагалі-Арарат – це дві гори. Подібно Ельбрусу, у неї дві височини, дві вершини – Великий Арарат і Малий, які знаходяться в 12 кілометрах один від одного і обидві вони – згаслі вулкани. Невідомо, коли Арарат вивергався востаннє. Вчені припускають, що найвищий вулкан Туреччини виявляв активну вулканічну діяльність в III тис. до н. е., оскільки під товщею лавових нашарувань дослідники знайшли чимало артефактів, що належать до раннього бронзового віку і залишки людських тіл. Після цього гора заспокоїлася і особливої активності не проявляла. Повністю заснулим вулканом Арарат назвати не можна, оскільки останні прояви вулканічної активності відбулися відносно недавно, в середині XIX століття, викликавши сильний землетрус, через який виявилися повністю зруйновані монастир Святого Якова, і невелике село аргура (після цього будь-яких поселень на схилах гори вже не облаштовували). Варто зауважити, що вищезазначене виверження було специфічним — відбувалося воно глибоко в землі, а лава не викидалася. Зараз Арарат від Вірменії відокремлюють 32 км. Незважаючи на це, Арарат зображений на гербі Вірменії. Навколо гори Арарат розташований
Місцеві священики і гадки не мали про те, що таке можливе здійснити: коли англійський дослідник Брайс, підкоривши вершину Ноя в 1876 року, повідомив про це вірменському священику, той йому просто не повірив. Віра в те, що вершина Арарату недосяжна для людини, існувала навіть після того, як в 1829 році професор Дерптського університету Йоганн Фрідріх Паррот підкорив вершину Арарату, яка на той момент була частиною Російської імперії. Двоє з супроводжували Паррота вірмен після сходження стверджували, що піднялися на велику висоту, але не на вершину. Влітку 1916 року російський лейтенант Росковітський виявив на вершині Арарату Ноїв ковчег, майже повністю вмерзлий в лід озера. Він зробив потрібні заміри Ковчега, креслення його основних конструктивних частин. Однак незабаром в Росії почалася революція і документи експедиції Росковітського були втрачені. Цей випадок був не єдиним, коли Ноїв ковчег або сліди його присутності були виявлені на Арараті. Наприклад, в 1974 році американцями була зроблена фотозйомка Арарату з висоти 4600 метрів. На фотографіях, отриманих з багаторазовим збільшенням, був ясно представлений об’єкт, що лежить в одній з ущелин гори, дуже схожий за своєю формою і розмірами на ковчег. Незважаючи на численні свідоцтва, Ноїв ковчег на Арараті поки залишається напівміфічним. При цьому, у 1959 році в тридцяти кілометрах від Арарату був виявлений ковчег, за розмірами збігається з біблійним. Можливо, що це і є справжній Ноїв ковчег, а не той, який люди марно шукають на вершині Великого Арарату.
Коментарі
Дописати коментар