Є в світі чудеса: Національний парк Банф


Даний парк був утворений ще в 1885 році на території Скелястих гір у канадській провінції Альберта. Загальна площа національного парку Банф на сьогоднішній день дорівнює 6641 км2, причому вся ця територія є виключно гірською місцевістю. В межах парку Банф можна знайти зону вічних льодовиків, альпійську зону і зону хвойних лісів.Національний парк Банф в Канаді, по праву називається одним з найкрасивіших місць на планеті, він входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це чудове місце вражає уяву красою своєї природи, це місце приманює до себе тих людей, яким чужий відпочинок на пляжі і хто цінує справжню красу. Банф - найстаріший парк Канади і займає третє місце в світі за своїми розмірами.
Поблизу національного парку Банф розташовані такі заповідні зони: національний парк Йохо на заході, національний парк Кутен на півдні, а також національний парк Kananaskis Country - на південно-сході. Адміністративний центр самого парку Банф розташований в однойменному місті, розташувався в долині річки Боу.
Національний парк Банф представляє Канадські Скелясті гори. Останні витягнуті з північного заходу на південний схід. Основу цих гір формує хребет Main Ranges, досить значна роль хребта Front Ranges, розташованого трохи східніше Main Ranges. Саме між цими двома гірськими піками і розташувався Національний парк Банф. Практично всі Канадські Скелясті гори в своїй основі мають осадові породи, серед них сланець, вапняк, піщаник і кварцит. За даними вчених, дана гірська система утворилася близько 80-120 млн. років тому.
Хребти скелястих гір відрізняються поміж інших досить різкими кутами схилів (від 50 до 60 градусів). Також тут досить типовим явищем є круті спуски. В цілому парк охоплює досить різні гірські типи, як то: комплексні, антиклінальні, синклінальні, нерегулярні, "руїни стародавнього замку" (castellate), "собачі зуби" і пилкоподібні (sawback) гори. Так, хребет Castle Mountain являє собою тип "руїни стародавнього замку", для нього характерні круті схили і численні скелі. За великим рахунком Castle Mountain - це досить товстий шар сланцю палеозойської епохи, затиснутий між двома шарами вапняку. Інший тип - "собачі зуби", представляє Mount Louis, для цієї гори типові нерівні схили.
Що стосується льодовикових утворень у парку Банф, то вони покривають глибокі U-подібні долини, безліч "висячих долин", гірські піки Маттерхорн, Mount Assiniboine, каньйони Mistaya Canyon і Johnston Canyon. Велике скупчення малих "цирків льоду" в парку Банф можна спостерігати в Main Ranges. Всі льодовики Скелястих гір в даний час постійно відступають. Подальше скорочення крижаної поверхні в парку неодмінно призведе до згубних наслідків, серед них погіршення припливу води в струмках і річках. Найбільші льодовики в парку - Waputik і Wapta Icefields - можна знайти в прикордонній зоні парків Банфі і Йохо. Флора парку Банф представлена ​​трьома кліматичними поясами: лісовим гірським, субальпійським і альпійським. При цьому превалює в парку субальпійський пояс, на нього припадає десь 53% від усієї площі парку. Усього 3% природоохоронної території знаходиться на великій висоті, в гірських екорегіонах. У гірській місцевості можна зустріти соснові ліси з невеликими вкрапленнями верби та осики, клена і смереки.
Тваринний світ парку Банф включає до свого складу 56 видів ссавців - це в першу чергу такі типові мешканці регіону, як ведмеді грізлі та чорні ведмеді, вовки, також у парку у великій кількості мешкають пуми, росомахи, рисі, ласки і північноамериканські видри. В окремих регіонах зустрічаються великі скупчення лосів, чорнохвостого і білохвостих оленів. В районі високогір'я живуть товсторіг, снігові кози, бабаки і пищухи.
Суворі кліматичні умови в національному парку Банф не сприяють розширенню місцевих популяцій рептилій і амфібій, з них тут водяться лише  три види жаб, два види змій і одна саламандра. Зате досить багато в парку Банф зареєстровано птахів - до 280 видів, серед них особливо цінні скопа, сокіл, білоголовий орлан і беркут, канюк краснохвостий і дербник. Особлива увага серед всіх представників фауни парку Банф приділяється рідкісним і зникаючим видам, до яких відносяться північний олень і равлик Banff Springs snail (Physella johnsoni). Остання мешкає в гарячих джерелах Банфі.
Сьогодні національний парк Банф відрізняється досить розвиненою туристичною інфраструктурою, яка зробила цей природоохоронний об'єкт найбільш відвідуваним туристичним місцем Альберти. За рік у парку Банф встигає відпочити близько 3.927.557 відвідувачів (статистика за 2004-2005 рр..). При цьому 42% відвідувачів - це канадці, 35% відвідувачів прибуває із США і близько 20% є європейцями.
preview70pieceБанф

Коментарі

Популярні публікації