Допоможемо природі разом. Практичний порадник: Тихше - птахи на гніздах

Для птахів в період гніздування дуже важливо, щоб їх не турбували. Якщо сполохати з гнізда птаха, який насиджує пташенят, він може надовго його покинути і навіть кинути зовсім, і тоді яйця або пташенята загинуть. Будь-які дії біля гнізда - навіть коли людина просто довго стоїть поруч - демаскують його і можуть навести хижаків. Навіть якщо ви і не бачите поблизу ворон, це ще не значить, що вони не стежать за вами, щоб потім знищити знайдене гніздо. Так само собака, який бігає в лісі або в парку без повідка здатен не тільки налякати птаха на гнізді, а й з'їсти яйця або пташенят.

Поршки, тобто пташенята, що покинули гніздо, в перші дні не вміють літати, і батьки догодовують їх на землі або на гілках дерев поки ті освоюють нелегку науку виживання в природі. Це найнебезпечніший для них час, і найкращий спосіб допомогти їм його пережити – просто їх не чіпати.

Щоб ви випадково не стати причиною загибелі кладок і пташенят, просимо вас а період гніздування птахів дотримуватися в лісах і парках таких правил:
  • не сходьте зі стежок і доріжок, не заходьте в зарості;
  • ведіть собак на повідку, не відпускайте їх в лісі з повідку;
  • побачивши стривоженого, сполоханого птаха - відійдіть подалі;
  • випадково знайшовши гніздо, стримаєте цікавість. Підіть тихенько, намагаючись не залишати за собою слідів;
  • птахів турбують дим і шум, тому ретельно вибирайте місце для мангалу і відмовтеся від гучної музики;
  • натрапивши на поршка (пташеня) пройдіть собі повз. Не треба їх «рятувати», торкатися, фотографувати, підбирати і забирати додому. Батьки не кинули його, вони поруч - хоча ви можете їх і не бачити - і подбають про свого нащадка.
Правила нескладні, але вони допоможуть птахам благополучно виростити нащадків, - і наступного рік знову радувати вас своїми дзвінкими піснями.

Коментарі

Популярні публікації