Платформа "Еко-плакат":СОРТУВАННЯ СМІТТЯ



Друзі! Чернігівська екологічна бібліотека підготовила для вас добірку еко-плакатів для вивчення. 
Наша ідея платформи "Еко-плакат" — привернення вашої уваги до актуальних соціальних, культурних, екологічних та глобальних проблем планети. Давайте рятувати планету разом!
Ми будемо продовжувати ділитися з вами                                                        ідеями щодо збереження довкілля!
Сортування сміття:

Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн – повсякденна справа, як похід до магазину за продуктами. Коли подорожуєш Європою, впадає в очі велика кількість різнокольорових контейнерів для сміття. І чим розвиненіша країна, тим цих контейнерів більше. В Україні дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.

Найперша та найважливіша причина для сортування сміття – зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище. До небезпечних відходів, окрім батарейок і енергозберігаючих ламп, відносяться залишки масел та масляні фільтри; рештки клею, фарби, лаку та розчинників; медичні відходи; хімікати та пестициди; ртутні термометри та інші відходи, що містять ртуть; акумулятори. Всі ці відходи ні в якому разі не можна викидати на смітник. Пластмаса – небезпечний матеріал, оскільки на його розкладання потрібно надто багато часу, а при горінні він завдає чималої шкоди екології. Переробка пластику дає можливість отримати купу корисних речей: меблі, канцелярське приладдя та інші пластикові вироби. Навіть волокна поліестеру, які входять до складу одягу та використовуються як наповнювач для м\'яких іграшок, утеплювач спортивного одягу і спальних мішків, виготовляються саме з ПЕТ-пляшок. 
У контейнер для пластику можна класти тільки маркеровану упаковку, на якій зображений трикутник з цифрою (від 1-7, крім 3 та 5) або наступними буквами: PET або PETE, HDPE або PEHD, LDPE або PE або PELD, PP, PS. Не підлягає переробці пластик, на якому немає маркування або стоїть №3 чи 7.

Слід пам’ятати, що все сміття повинно бути чистим, сухим та спресованим. А небезпечні відходи (батарейки, енергозберігаючі лампи, медичні відходи, акумулятори, ртутні термометри та інші відходи, що містять ртуть) потрібно відносити до пунктів збору небезпечних відходів.Роздільний збір відходів справа легка, проте чи достатньо однієї людини, яка вирішила зайнятися сортуванням, щоб почалися кардинальні зміни? Виявляється, що ні. Долучайтеся і зробіть нашу країну і планету в цілому здоровою!

Коментарі

Популярні публікації