Що ще треба, щоб пристосуватися до зміни клімату?

 

  • Посилити контроль за випалюванням рослинних решток. Не лише через
    те, що пожежі посилюють зміну клімату і забруднюють повітря. Вони також змінюють екосистему та руйнують ґрунти, роблячи їх менш родючими та врешті непридатними для ведення господарства.
  • Альтернативою може стати компостування залишків рослинності і інших органічних відходів, що є елементом циклічної, або ж кругової місцевої економіки. Це коли те, що часто вважається відходами (і без належного поводження справді сильно шкодить довкіллю і людям), переробляється на цінний ресурс – органічне добриво, а це ще дозволяє заощадити на покупці синтетичних добрив.
  • Створювати «підземні» теплиці – у такий спосіб можна подовжити період для вирощування культур, а також захисти їх від раптових перепадів температур.
  • Застосовувати мульчування (вкривання поверхні ґрунту соломою чи іншими засобами для захисту від пересихання та перегрівання) у господарствах – це дозволяє зберігати таку необхідну вологу в ґрунті під час засух, а також захищає землю від вітрової ерозії.
  • У регіонах, де трапляються повені, також варто слідкувати, щоб водотоки не захаращувалися і було менше бар’єрів на шляху “великої води”.
  • Насаджувати лісосмуги. Наявність лісів і дерев на території громади підвищує її стійкість до зміни клімату. Наприклад, соснові ліси навколо Олешківських пісків зупиняють розширення пустелі.
https://ecoaction.org.ua/10-filmiv-pro-zminu-klimatu.html 

Коментарі

Популярні публікації