Мальовничі куточки Чернігівщини: Пузирева гора

Пузирева гора над Десною – один з найкращий оглядових майданчиків на

заплаву Десни з численними озерами. Це пагорб заввишки близько 30 м, розташований між селами Деснянське і Радичів, біля р. Хвостинки в урочищі Пузир-хутір.

Піднімаючись схилом Пузиревої гори, можна побачити реліктові папороті й посмакувати суниці. З її вершини відкривається неймовірний вид на звилисте русло Десни, заболочене лівобережжя і соснові ліси Сумщини.

Пагорб сформований дніпровським льодовиком, під товщею кайнозойських відкладів залягає крейда, яка містить закам’янілості тварин часів «давнього моря» – белемніти, губки, черепашки молюсків, вік яких сягає середини юрського періоду мезозойської ери (близько 150 млн. років).

Пузирева гора – це не тільки природний об’єкт, а й археологічна пам'ятка національного значення «городище Радичівське-1». За дослідженнями місцевого археолога, краєзнавця Куриленка В.Є. на території пам’ятки були знайдені матеріали юхнівської, київської та колочинської археологічних культур.

В ХІХ ст. на схилі цього пагорба знаходилась майстерня місцевого майстра

Пузиря, який славився своїми глиняними виробами і багатокольоровою поливою, секрет якої він запозичив у колоністів-гутерівців – членів гуттерівського братства, які оселилися у цьому куточку Придесення ще наприкінці XVIII ст.

Під час Другої світової війни на Пузиревій горі знаходилась ціла система німецьких польових укріплень.

Інформація надана Мезинским національним природним парком



Коментарі

Популярні публікації