У ЛІСАХ ЧЕРНІГІВЩИНИ ТВАРИН ВСЕ БІЛЬШАЄ

Після повномасштабного вторгнення на Чернігівщині фіксують збільшення популяції тварин. Це пов'язано із забороною полювання та відвідування лісів. Нагадаємо, 20 квітня 2022 року начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус видав розпорядження, в якому йшлося, що ходити до лісу на період воєнного стану заборонено.

Які дикі тварини водяться на Чернігівщині, яка популяція звірів, як живуть тварини в умовах бойових дій? В області нарахували:

1 291 лося;

991 оленя європейського;

62 оленя плямистого;

13 277 козуль;

21 273 диких кабанів;

47 748 зайців-русаків;

25 000 сірих куріпок.

    Такі дані станом на лютий 2023 року. Також в області водяться білки, вовки, американські норки, видри, лісові куниці, тхори, рисі та горностаї. Результати обліку свідчать, що кількість основних видів диких тварин залишається стабільною, а по окремих видах навіть збільшилась. Так, на Чернігівщині збільшилася популяція козуль і лосів.

    Тобто для тварин Чернігівщини ситуація на сьогодні позитивна. Тварини в природі згідно з своїм циклом розвитку поновлюють своє потомство, харчова база достатня, достатня кількість ресурсів, яка дозволяє їм існувати.

    Збільшується і популяція вовків.  Попри те, що поля подекуди заміновані, певні дослідження проводити треба. Поки що не там, де небезпечно. У Міжрічинському парку, для прикладу, більша його частина безпечна для відвідувань і дозволено там ходити. 

    На жаль, через бойові дії в області багато тварин загинуло – військова агресія російської федерації здійснила свій негативний вплив на природне середовище нашої області. Поруйновані були і лісові території прикордоння: були знищені ті прикордонні види, які існували в системі. Якщо говорити конкретно, то тварини намагаються уникнути тих впливів, які несе війна. Це вибухи, це території обмеженого користування.

    Позитивним є те, що через заборону полювання та відвідування лісів, популяція тварин в області збільшилася.

    Основна проблема для тварини – це людина. Та ж сама військова агресія – це дії певних людей. Тому, чим менше людина втручається, тим краще. Тварина сама в більшості випадків здатна себе врятувати.

    Дуже страждали, наприклад, лиски. У нас вони катастрофічно зменшилися. Одна із причин – це полювання. Сподіваємось, що заборона відвідування лісів і полювання позитивно вплинуть на динаміку.

    Оцінити масштаби руйнувань від лісових пожеж, які виникли через обстріли, поки що не можна. Через те, що ця територія наближена до кордону, туди неможливо потрапити. Туди навіть лісову охорону близько не допускають. Тому про наслідки всіх цих руйнувань ми дізнаємось пізніше.

    Тварини – це частина природного середовища, людина повинна поважати права тварин.

    Джерело: Чернігівський ФОРМАТ

 







 


 



 

Коментарі

Популярні публікації