ЕКСКУРСІЯ «ПТАХИ ПОЛІССЯ» У МУЗЕЇ-ЗАПОВІДНИКУ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ
В музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім»
відбулася презентація орнітологічної екскурсії «Птахи Полісся». Спостерігати за
птахами в їхньому природному середовищі – справжня насолода. Тим більше, в
Україні набуває популярності бердвотчинг, що поєднує активний відпочинок і
любительську орнітологію.
Розвитку бердвотчингу заважає споживацьке ставлення людей до природи. Тварин бачать лише як можливість заробити, а природу розцінюють як безплатний супермаркет. Але молодь починає розуміти цінності поза сферою матеріального, отож є надія, що бердвотчинг стане у нас таким само популярним видом активного відпочинку, як і в західному світі.
Бердвотчинг – це спостереження за птахами, дуже популярний вид активного відпочинку у Великій Британії та США, має багато прихильників у всьому світі. Спостереження за птахами – це, насамперед, самовдосконалення: духовне, фізичне, інтелектуальне.
Духовне, тому що займаючись бердвотчингом ти робиш важливу справу для охорони птахів та місць їх проживання. Спостерігаючи за птахами, визначають їх вид, реєструють кількість та записують особливості їхньої поведінки. Це дуже допомагає вченим-орнітологам та природоохоронним установам. Адже здебільшого вони не мають таких потужностей і ресурсів, щоб налагодити широку мережу пунктів моніторингу.
Бердвотчери виконують безкоштовно колосальну роботу, бо щиро люблять природу і намагаються її захищати: як би не було складно в нашій країні щось робити для природи та суспільства, все-таки треба старатися.
У пошуках птахів бердвотчери долають пішки лісові хащі, виходять далеко у поле чи подорожують берегами водойм. Така фізична активність та чисте повітря дають змогу триматися у гарній фізичній формі. Щоб безпомилково визначати вид птаха, потрібні неабиякі знання. Головна книга для бердвотчера – визначник птахів. Гарна знахідка дає неймовірне задоволення і захоплює все більше.
Бердвотчери змагаються
в тому, хто більше видів пташок побачить. Деякі можуть похвалитися тисячами
видів, яких вони спостерігали і зафіксували в дикій природі. А ще – це
спілкування з друзями і маса позитивних емоцій. Це концентрація і очищення
психіки. Це подорож і спілкування з природою. Це виховання відчуття
прекрасного, адже птахи довершені і красиві.
В Україні це захоплення поширене поки недостатньо. Проте Україна має «море можливостей» з розвитку цього хобі серед людей будь-якого віку, адже в Україні дуже багато птахів.
Розвитку бердвотчингу заважає споживацьке ставлення людей до природи. Тварин бачать лише як можливість заробити, а природу розцінюють як безплатний супермаркет. Але молодь починає розуміти цінності поза сферою матеріального, отож є надія, що бердвотчинг стане у нас таким само популярним видом активного відпочинку, як і в західному світі.
А екскурсія «Птахи Полісся» в музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім» починається з базових знань про птахів: вчитися розрізняти види, розуміти їхню поведінку та життєві цикли, впізнавати за зовнішніми ознаками, голосами тощо.
Цікавою інформацією та легендами про птахів поділилася з присутніми науковий співробітник Олена Бунак. Під час екскурсії діти спостерігали за птахами за допомогою біноклів і зафіксували кілька видів представників пернатих: ластівку сільську, плиску білу, горихвістку та лелек.
Поринути в дивовижний світ птахів можна, замовивши цікаву екскурсію в музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім»!
Коментарі
Дописати коментар