ДЕСНА-КРАСУНЯ: П’ЯТЬ НЕВІДОМИХ ФАКТІВ ПРО РІЧКУ

 Кожен, хто народився в Чернігові або тривалий час жив чи живе тут, не уявляє свого міста й власного існування в ньому поза чарівною Десною. Часом від чернігівців можна почути: «Що нам Дніпро — у нас Десна!». Здається, так було завжди... «Зачарована тиха Десна» надихала багатьох поетів. Данину закоханості в Десну віддав і Роман Бжеський (1897–1982). Він народився в Чернігові, помер у Детройті (США), бо належав до покоління вигнанців із Батьківщини, котрі мусили після поразки Українських визвольних змагань рятуватися від більшовицько-російських окупантів по чужих світах. Він був активним учасником подій Української революції «некерівного рівня», все своє життя ревно сповідував націоналістичну ідеологію, залишив по собі значний спадок у вигляді численної історичної та літературознавчої публіцистики, рецензій, не цурався й поетичної творчості.

    Десна – перша за довжиною і друга за водністю притока річки Дніпро. Довжина річки становить 1130 км.

    Русло Десни схильне до меандрування. Мальовничі вигини річки (меандри) здавна надихали людей на створення однойменного орнаменту.
    Завдяки розгалуженій системі судноплавних приток, басейн Десни став опорою становлення Української державності за часів Київської Русі.
    Біом Десни налічує більш ніж 35 видів риби, серед яких стерлядь та марена, котрі занесені до Червоної книги України.

    Долина Десни включена до Смарагдової мережі Європи як територія особливого природоохоронного значення.

    Читати онлайн безкоштовно:

Олександр Довженко. Зачарована Десна

Василь Чухліб. Деснячки

Василь Чухліб. Повінь








Коментарі

Популярні публікації