СТАВОК ГАЕТАЛЕ. МЕРТВЕ МОРЕ ВІДПОЧИВАЄ!
Одна з найбільших помилок, в яку ми віримо, – це
те, що Мертве море – найсолоніша водойма
планети. Але це зовсім не так: на планеті є водойми, де вміст солі набагато
вище. А найсолоніше з них – ставок Гаетале, розташований в пустелі Данакиль. Найсолоніша
водойма планети, де вміст солі вище, ніж в Мертвому морі.
Гаетале знаходиться в одному з найдивовижніших місць планети Земля – в Ефіопській западині на території найспекотнішої пустелі земної кулі. Його солоність колосальна: 43%. Для порівняння, солоність Світового океану приблизно 3,5%. Ну, а солоність всім відомого Мертвого моря на 10% нижче, ніж солоність озера Гаетале.
Однак туристи, що добираються до цього віддаленого місця планети, в воду заходити не поспішають. Справа в тому, що полежати на воді, як це можна зробити в Мертвому морі, тут навряд чи вийде. Від води Гаетале навряд чи вдасться отримати задоволення, а ось опік – можливо.
Справа в тому, що цей ставок з'явився відносно недавно, на початку 2000-х років. За словами місцевих жителів, водойма утворилася після землетрусу: в розколі почало бити термальне джерело. Вода в ньому гаряча, а температура вища, ніж температура повітря в пустелі: 50-55 градусів за Цельсієм.
Однак небезпека криється не тільки через купання в гарячій воді, а й в тому, що над озером ширяє вуглекислий газ. Виходить він прямо на поверхню озера у вигляді бульбашок, які саме тут і лопаються. Про те, що ставок небезпечний для живих організмів, попереджають навіть його береги: навколо озера лежать мертві птахи і комахи, які, вочевидь, загинули, надихавшись парами газу. Через це Гаетале отримало у місцевих жителів прізвисько «озеро-вбивця».
Також у воді міститься велика кількість заліза.
Ось тому то водойма і її береги таких насичених кольорів. Однак солі заліза
впливають не тільки на зовнішній вигляд, але і на консистенцію озера: при
дотику вода в ньому здається масною,немов масло. Але весь цей вельми примітний
пейзаж анітрохи не відлякує туристів: насамкінець, багато хто мріє побачити найсолонішу
водойму планети.
Коментарі
Дописати коментар