ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ – КРЕАТИВНО, МОДНО, СУЧАСНО

Різке погіршення екологічної ситуації в містах-мільйонниках спричиняють зростання попиту на зелений туризм. У літній період або на час відпусток, шкільних канікул, тривалих свят (День Незалежності, Різдво, Новий рік) містяни сім’ями виїжджають у сільську місцевість, де місцеві мешканці відкривають нові курортні зони. 

    Термін «зелений туризм» з’явився у 60-х роках в Європі й Північній Америці, коли люди стали виїжджати у приватні садиби на період вегетації рослин. У містах мешканцям не вистачало зелені, тому туризм і назвали зеленим. На Заході підприємці стали професійно цим займатися у 70-х роках, коли виник бум на культуру хіпі, повернення до натурального й екологічного способу життя.
    В Україні зелений туризм почав активно розвиватися після 2010 року, та причиною стали не екологічні, а економічні проблеми. Після світової фінансової кризи 2009-го багатьом родинам було не по кишені їздити на закордонні курорти і навіть на вітчизняне чорноморське узбережжя. Тому у нагоді стали власники сільських садиб, які за доступну ціну пропонували відпочинок.
    Новий бум на зелений туризм розпочався у 2020 році, коли світ охопила пандемія коронавірусу. Люди були змушені місяцями сидіти вдома і не мали можливості ані нормально працювати, ані відпочивати. Тому й виник масовий попит на переїзд у село. 
    Зелений туризм в Україні дає можливість ознайомитися з культурою країни, її історією, релігією і природним потенціалом. Цей вид сучасного туризму дає можливість жителям галасливих міст відпочити в приватних сільських господарствах – садибах і котеджах.
    Зелений туризм в Україні з кожним роком набирає популярності серед відпочиваючих. І що цікаво, він популярний як серед жителів України, так і іноземних туристів. Враховуючи безцінний природний потенціал, красу і багатство української землі, різноманітність природних ресурсів, зелений туризм в Україні може по праву стати візитною карткою нашої країни.
    Залишивши всього на кілька днів швидкісний ритм життя великого міста,  можна поринути в спокій і благополуччя, забувши всі негаразди і виклики міської суєти.
    Зелений туризм в Україні – це не просто відпочинок, а й приємне проведення часу в місцях колишньої слави.
    Щоб по справжньому зрозуміти  історію країни, потрібно їхати в сільську місцевість, оскільки саме там збереглася до наших днів недоторкана сучасністю культура українського народу, національний побут і багата природа з її лісами і горами, річками та озерами.

Багато історичних битв проходило не в галасливих містах, а саме в сільській місцевості, де і сьогодні зберігся колорит національного відпочинку.

    Зелений туризм в Україні розвивається поступово і планомірно. З кожним роком додається все більша кількість регіонів, які роблять все можливе, щоб зелений туризм досяг максимального розвитку на їх території.

    До речі, 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму (World Tourism Day), заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році в іспанському місті Торремоліно.

Мета свята – пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн.

    Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись зі щоденної буденної метушні на берег річки, в ліс, в поле або в інші місця, якими так багата наша Земля. 





















Коментарі

Популярні публікації