ЧИМ ПІДГОДОВУВАТИ ПТАХІВ, ЯКІ ЗИМУЮТЬ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

Птахам, які зимують у нашому краї, в цю пору року важче добувати їжу. У них на заваді стоїть сніг та брак комах, тому пернатих частенько підгодовують люди. Яку їжу давати птахам, щоб не нашкодити, та як правильно це робити? Дізнаємося

    Взимку пернатим доводиться витрачати більше енергії, тому їм необхідна поживна їжа. Але не всі птахи харчуються однаково. 

    Можна зробити відносно велику годівницю, піти на базар і купити по мішечку насіння соняха, льону, пшениці.

    Можна ще чогось додати, наприклад, якоїсь трави. Потім взяти всього по жменьці і висипати порівну на годівничку.

Завдяки такому методу ви одразу побачите, що найкраще їдять птахи.

    Їжу, яка закінчується, можна підсипати, ну, і відповідно те, що лишається – їм не підходить.

Також бажано класти будяки – птахи будуть вдячні.

    Горобина є чудової їжею. Якщо є можливість, саджайте її на подвір'ях чи біля багатоквартирних будинків. Коли горобина виросте, вона буде дуже хорошим харчовим об'єктом для багатьох птахів, які у нас зимують.

    У Чернігові зимує доволі багато всеїдних птахів, які вживають як рослинну, так і тваринну їжу. До них відносяться і граки, і ворони, і горобці, і синиці, і качки, яких часто можна побачити у нашому місті.

    Крижень, якого ми часто бачимо на Стрижні, також відноситься до всеїдних. Ці птахи вживають як тваринну їжу, тобто комах, так і рослинну.

    Домашні качки – це колишні крижні, виведені шляхом селекції. Їм і подрібнені овочі дають, і подрібнену кукурудзу. Так можна підгодовувати й крижнів.

    Звісно, хлібом краще не годувати, про це говориться вже не перший рік. Краще годувати зерном, щоб не нашкодити.

    Виявляється, чернігівці доволі часто годують крижнів неправильно. Люди кидають їжу птахам з моста, і пернатим важче її добути. Тому найкращий варіант – насипати зернових на берег та прибережну частину водойми.

До речі, у крижнів специфічний ротовий апарат, завдяки якому вони проціджують воду та добувають їжу.

    Найефективнішим методом годування птахів є годівниці. Вони мають бути просторими та захищеними від потрапляння снігу.

    Іноді люди роблять годівницю зі звичайної пластикової пляшки: вирізають віконце з двох сторін і роблять начебто дах, піднімаючи ці вирізані частини доверху, щоб туди не задував сніг. Але таких годівниць роблять по одній, а краще зробити декілька, бо деякі птахи, наприклад щиглик, сідають прямо в годівничку і можуть там на місці лускати, поки їх звідти не виженуть.

    Для багатьох видів є важливим місце розташування годівнички, адже не всі птахи можуть підлітати близько до людей. Краще вішати їжу подалі від будинку, але водночас навіть годівничка на балконі може стати ефективною.

    Звісно, якщо не стояти постійно біля вікна, не лякати птахів, то будуть прилітати. Це непоганий метод, якщо ви живете у багатоквартирному будинку, і хочете поспостерігати зимою за птахами. Усі види не прилітатимуть, але хтось та й підлетить, наприклад, синиця, яка доволі активна в пошуках їжі.

Для синичок, яких можна зустріти у Чернігові зимою, дуже підходить свіже сало. Цей продукт є хорошим джерелом енергії. Але його потрібно вішати так, щоб великий птах не вкрав цю їжу, інакше вона нікому, окрім нього, не дістанеться.

    Чим менша тварина чи птах, тим більше енергії вона витрачає. Тому якраз у синиць є потреба в такій їжі.

    Окрім перерахованих вище харчів птахам до вподоби також будуть шишки, жолуді та горіхи. А от чим фахівці не радять годувати пернатих, то це хлібом, вареною їжею, яка зимою замерзне, цитрусовими і бананами, смаженими, солоними та гострими харчами. Щоб визначитися, чим саме підгодовувати птахів, спробуйте насипати у годівничку різної їжі. Таким чином ви побачите, що пернатим найбільше до вподоби. Це принесе користь пташкам, а також буде цікавим експериментом для вас.
























Коментарі

Популярні публікації