КІМНАТНІ РОСЛИНИ – ОКРАСА ОСЕЛІ

Кімнатні рослини є окрасою будь-якої оселі. Це завжди гарно та привабливо. Вони тішать око своїх господарів. Зимова пора, хоч і холодна, не повинна стати перешкодою для того, щоб прикрасити свою оселю красивими квітами. Ось кілька ідей, які допоможуть вам створити затишний зелений куточок в будинку чи на балконі.

    Фіалка – одна з найпопулярніших кімнатних рослин, яка не вимагає суттєвого догляду. Вона стійка та любить вологий ґрунт.

    Черемник – рослина надзвичайно красива та ідеальна для зимового часу. Черемник відмінно росте в вологому ґрунті та не потребує багато світла. Рослина прикрасить ваш балкон навіть в засніжені дні.

    Сансев’єрія привертає увагу своєю яскравістю та акуратністю. Ця рослина буде прикрашати ваш сад як влітку, так і взимку. Головне – уникати надмірної вологості, оскільки це їй не до вподоби.

    Особливістю пуансетії є кольорові приквітки: жовті, яскраво-червоні та рожеві. Вона є вибагливою, але регулярний полив та достатньо світла зроблять її справжньою королевою вашої оселі.

    Красивий цикламен потребує уваги. Важливо дотримуватися оптимальної температури (+13-17 градусів) та уникати протягів. Якщо надати їй комфортні умови, ця рослина порадує вас своєю красою.

    Ніжні орхідеї фаленопсис завжди приваблюють погляд. Заздалегідь обираючи рослину, переконайтеся, що обраний вами вид цвіте взимку.

    Гіппеаструми люблять прохолодне середовище і не терплять протягів та різких змін температури. Прості у догляді, вони обов’язково потішать своїм виглядом, якщо ви забезпечите їм гарні умови для росту.

    Оберіть кілька рослин, які вам подобаються, і створіть у своєму домі атмосферу весняного саду, яка буде надихати вас не тільки в теплу пору, але і в холодні зимові дні.

    А які кімнатні рослини ростуть без землі – читайте далі.

    Люди не завжди мають змогу садити рослини в землі. Деякі не мають часу шукати добрий ґрунт, займатися пересадками та підживленням. Тож для них гарним варіантом стануть кімнатні рослини, які ростуть без землі.

    Таку невибагливу квітку, яка може роками рости в посудині з водою, практично без освітлення та при простому догляді, як драцена Сандера, годі знайти. Вона прекрасно себе почуває у ванних кімнатах та приміщеннях без вікон. Тільки колір листя може ставати бліднішим та однотонним. Найкраще для неї підходить розсіяне світло без прямих сонячних променів. Для посадки драцени використовують водонепроникний субстрат з однаковим вмістом компосту, піску, торфу та листової землі. Потрібен гарний дренаж, щоб вода не застоювалась. Квітку потрібно регулярно поливати влітку і трохи менше взимку. Важливо не допускати сильного пересихання землі. Підживлювати варто 1 раз на місяць, додаючи добрива у воду для поливу.

    Філодендрону потрібне розсіяне світло. Види з зеленим листям живуть і в пів тіні. Втім, у повній тіні рослина витягується, листя дрібніє і блякне. Філодендрон не виживає у спеці. Найкраща температура влітку для нього – не більше +25, а найнижча – +12-15. Відчутні перепади температури будуть зайвими для рослини. Вологість йому потрібна висока, близько 85-90%. Коли дуже гаряче, треба додатково обприскувати філодендрон та освіжувати листя мокрою ганчіркою. Раз на місяць можна щедро поливати квітку. Взимку варто купити спеціальний зволожувач, аби листя не пересушувалось від батареї. Молоді рослини ще живуть без опори, втім дорослим вона потрібна. Краще обирати конструкції з дерева чи опору з кокосового волокна. Ідеально підійдуть трубки, що заповнені мохом – сфагнумом.

    Перевага тілландсії у тому, що воду та корисні речовини вона отримує з повітря через спеціальні особливі ворсинки на листках. Їх є дуже багато видів різних розмірів, форми листя й квітів. Найчастіше таких: рожевого, блакитного, синього, фіолетового та жовтого. Попри їхню екзотичність, кімнатні види тілландсії легко та без зусиль можна вирощувати вдома. Догляд їм потрібен мінімальний. Найголовніше – це знайти добре освітлене місце та зробити, щоб вони отримували достатньо вологи. Втім, у міру, бо інакше можуть загинути. Для краси тілландсію поміщають в різних декоративних піддонах, вирощують на шматках кори, мушлях, на гілці дерева або в акваріумі. Але сильно яскраве світло та постійне перебування у воді буде шкідливим для цієї рослини. Важливо постійно її провітрювати, щоб не допустити гниття.

Ще більше про кімнатні рослини читайте тут



















Коментарі

Популярні публікації