УКРАЇНА: ЯК ДИВНО ПОЄДНАЛИСЯ ПРИРОДА І ПРОМИСЛОВІСТЬ

У нашій країні є дивовижні місця, які обов'язково варто подивитися. У кожній області є унікальні локації, створені природою і промисловістю. Вони – чергове нагадування всім нам про те, з якою обережністю, повагою і пошаною треба ставитися до навколишнього середовища, до всього того, що за мільйони років було створено на нашій планеті, аби не зруйнувати все те крихке, що нас оточує, та не нашкодити тому прекрасному світу, в якому живемо.

    Тунель Кохання у Клевані. У селищі Клевань на Рівненщині розташувалася незвичайна пам'ятка – тунель Кохання. Це незвичайна алея, по обидва боки якої є дерева, переплетені зверху один з одним. Виглядає місце справді казковим, воно красиве будь-якої пори року. Сюди приїжджають люди з усієї України, щоб помилуватися тунелем та зробити фото на згадку.

Тунелем пролягає залізниця, що функціонує досі. Вона з'єднує Оржевський деревообробний комбінат із селищем Клевань. Товарний поїзд проїжджає один-два рази на день і ламає маленькі гілочки дерев, що заважають руху. Таким чином виходить красива аркова форма дерев, що сплітаються між собою.

    Однак це ще не всі секрети тунелю. Дерева вздовж залізничного полотна висадили за радянських часів, щоб приховати від сторонніх очей секретну військову базу. З комбінату трамвай може їхати як до Клевані, так і на військовий об'єкт. Тунелі знаходяться в безпосередній близькості один до одного.

Тустань. Залишки оборонного комплексу знаходяться у Карпатах, неподалік села Урич у Львівській області. Це історична, археологічна, архітектурна та природна пам'ятка.

    У Середньовіччі фортеця Тустань відігравала значну роль. Вона була оборонним та адміністративним центром. Тут був митний пункт, який контролював соляний шлях із Дрогобича та Закарпаття до Європи.

«Білі гори» поблизу Рівного. Сфотографуватися на фоні «сніжних горбів та темно-зеленого озера», що менш як за 20 кілометрів від сусіднього з Волинню обласного центру, щороку з’являється все більше охочих. Фон для ефектних світлин у соцмережах, втім, не природний, а штучний. Люди фактично милуються звалищем відходів «Рівнеазоту», яке за роки роботи підприємства розрослося до «гір». Фосфогіпсові терикони знаходяться поблизу підприємства «Рівнеазот», що у селі Рубче, Рівненського району. Зазначимо, фосфогіпс – це небезпечна речовина, яка при великій концентрації може наносити шкоду.

Буцький каньйон знаходиться на Черкащині неподалік села Буки. Довжина каньйону становить 5 км, а глибина річки Гірський Тикіч, яка тече вздовж скелястих урвищ, у деяких місцях перевищує 20 м. У центрі села Буки знаходиться міст через річку, з нього відкривається чудовий краєвид на високі кам'яні скелі.

Скелі Буцького каньйону підходять для скелелазіння, тож сюди часто приїжджають любителі цього екстремального виду спорту. Ще тут можна поплавати в прохолодній воді (перебіг досить сильний, тому річка не прогрівається так само, як море).

На Гірському Тикічі є навіть свій невеликий водоспад Вир завдовжки 2 метри. Цікаво, що він штучний. Його збудували спеціально, водоспад був частиною гідротехнічних споруд, що знаходяться біля Букської ГЕС.

    А скільки ще таких дивних поєднань природи і промисловості в Україні, Європі, світі – як ви гадаєте?..





 







 
 

Коментарі

Популярні публікації